Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

Siyasilerin Mevlit Kandili Mesajları

Siyasilerin Mevlit Kandili Mesajları
  • 13.09.2014
  • 1.724 kez okundu
Reklam

 

 

Siyasilerin Mevlit Kandili Mesajları

 

Taşköprü Belediye Başkanı Arslan’ın Mevlit Kandili Mesajı

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, idrak edeceğimiz Peygamberimizin doğumunun 1441. yıl dönümü nedeniyle bir kandil mesajı yayımladı. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in doğum günü olarak kutladığımız Mevlit Kandili, akrabalık ve kardeşlik duygularımızın güçlendiği en değerli manevi gecelerdendir diyen Arslan, şöyle devam etti: “Bu gecede inanıyorum yaşantısı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamberimizin güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olacağız. Hayatımızda, çevremizde yaşadığımız olumsuzluklardan kurtulmak, huzura kavuşmak için ihtiyaç duyulan sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamının kurulabilmesi için son derece uygun fırsatlar olarak görülmesi gereken bu manevi gün ve gecelerde yaşlılarımızın, hastalarımızın, uzaktaki eş, dost ve akrabalarımızın gönüllerine hoş bir seda bırakabilmenin gayreti içerisinde olmalıyız. Bu gecede varoluş sebebimiz olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum gününü en güzel şekilde idrak ederek, Sevgililer Sevgilisinden aldığımız sevgiyi kendi sevdiğimize de en güzel şekilde ifade etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı gecenin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamasını diliyor, tüm sevenlerin ayrılmaması ve mutlu olması temennilerimle başta Taşköprülü ve Kastamonulu hemşerilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Mevlit Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”

 

AK Parti İlçe Teşkilatından Kandil Mesajı

AK Parti Taşköprü İlçe Teşkilatı mübarek Mevlid kandili münasbetiyl bir mesaj yayımladı. İlçe yönetimi adına mesaj yayımlayan İlçe Başkanı Fazıl Pehlivan mesajında şunlara yer verdi: "Her bakımdan sıkıntılar içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla sıkıntılardan çıkış yolunu gösteren peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirdiği gece olarak kutladığımız Mevlit Kandiline, bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hz. peygamberimizin ahlakı, erdemi ve yaşayış tarzı bizlere hayatımız boyunca örnek teşkil etmiştir. O kutlu insanın bizlere gösterdiği yolda gitmek ve hakka karşı olan görevlerimizi yerine getirmek, bu dünyadaki en büyük vazifemiz olmalı. Bu duygu ve temennilerle, Mevlit Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini yüce Allah’tan diliyor, vatandaşlarımızın ve bütün İslam aleminin Mevlit Kandili’ni tebrik ediyoruz." 

 

MHP İlçe Başkanı Arabacı’nın kandil mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Arabacı, mübarek mevlit kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Arabacı mesajında şunları söyledi: "İslam dünyasında, Hazreti Peygamberin dünyaya geldiği gece Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. Hazreti Muhammed (SAV) Yüce Allah’tan bir rahmet olarak insanlığa gönderilmiş, bir rahmet peygamberi olarak inananların gönüllerinde taht kurmuştur.

Cenabı-ı Allah varlık âlemini rahmet üzerine inşa etmiş, O’nun rahmeti her şeyi kuşatmıştır. Ancak Allah’ın asıl rahmeti insanları kurtuluşa davet etmek için gönderdiği mesajlarıdır. Bu mesajları insanlara ulaştıran peygamberler, Allah tarafından insanlığa gönderilmiş birer rahmet elçisidir. Yüce Yaratıcının insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi ise Hazreti Muhammed’dir. Hazreti Muhammed’in ve O’nun insanlığa getirdiği mesajın evrensel bir rahmet olduğunu bizzat Yüce Allah ifade eder. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin mübarek Mevlit kandillerini kutlarım."                                                                                                                      

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ