Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Siyasilerin Öğretmenler Günü mesajları

Siyasilerin Öğretmenler Günü mesajları
  • 13.09.2014
  • 1.632 kez okundu
Reklam

Arslan’ın Öğretmenler Günü Mesajı


Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, pazar günü kutlanacak olan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Arslan mesajında şunları söyledi: "Öğretmenlik, insanlık tarihinin en eski mesleklerinden bir tanesidir. Öğretmenler kendilerine verilen bu kutsal emaneti yücelten kişidir. Kendi kanatlarımızla uçmayı öğreten, kendimizi ifade etmeyi sevdiren, karakterlerimizi yontan onlardır. Saygıyla sevginin, korkuyla ümidin gölgesinde hep elleri üstümüzde olanlardır. Dünlerden bugünlere bizleri taşıyan, bugünse çocuklarımızı yarınlara hazırlayan, nesli yetiştiren ve geleceği şekillendiren öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik, malzemesi insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran insanlık tarihinin en anlamlı, en onurlu ve ölümsüz mesleğidir.”

Eğitim sorunlarını çözen ulusların, kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanda da kalkındığını ve eğitime gereken önemi göstermeyen milletlerin ise başka ülkelerin kölesi olmaya mahkûm olduklarını ifade eden Arslan, şöyle devam etti: “Milletlerin çağdaş ülkeler seviyesine erişebilmesinin, eğitim-öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkündür. Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ne denli önemli bir misyon üstlendiğini bir kez daha idrak edebilmeliyiz. Bu duygu ve düşünceler ile Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmen gününü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize ise Allah’tan rahmet dilerim."


Arabacı’nın Öğretmenler Günü mesajı


MHP İlçe Başkanı Av. Mustafa Arabacı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Arabacı mesjaında; “Millet Mektepleri’nin açılışı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün

başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım tarihi her yıl,

"Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlerimiz birçok okulumuzda, köylerimizde, vatanımızın en ücra yerlerinde büyük imkânsızlıklar içerisinde fedakarca görev yapmaktadırlar. Geleceğimiz olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için emek harcayan öğretmenlerimizin çalışmaları takdire şayandır.Görev uğruna gittiği vatan köşelerinde kimileri Van’daki depremde çürük binaların yıkıntıları arasında ölmekte, kimileri diğer bölgelerimizde teröristlerce dağa kaldırılmakta ve şehit edilmektedirler. Ancak öğretmenlerimiz bu kutlu davalarından bir adım bile geri atmamaktadırlar.

Her şeyin en iyisine layık olan öğretmenlerimizden atama bekleyenler maalesef ki, seçim önceleri AKP tarafından verilen sözlerle ümitlenmiş, ama seçimlerden sonra atanmayarak hayal kırıklığına uğratılmışlardır. Atama bekleyen öğretmenlerimizin sorunu, günümüzde milli eğitim camiamızın temel

sorunu haline gelmiştir. 24 Kasım’da öğretmenlerimize AKP hükümetinin

önceki Milli Eğitim Bakanının seçim öncesi vermiş olduğu sözü bir an

önce yerine getirmesini,öğretmenlerimizin özlük haklarının düzeltilmesini, mesleğin onuruna yakışır bir hayat sürmeleri için gerekli düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz. Başta bu günlere gelmemizde büyük emeği olan öğretmenlerim olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ