Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Sokak hayvanları kısırlaştırılıyor

Sokak hayvanları kısırlaştırılıyor
  • 13.09.2014
  • 1.138 kez okundu
Reklam

Taşköprü’de sokak hayvanlarının kısırlaştırılması devam ediyor

 

Taşköprü ilçemizde geçtiğimiz yıllarda başlayan sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılaması ve işaretlenmesi çalışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Geçici Hayvan Barınağı’nı da faaliyete geçiren Taşköprü Belediyesi, bunun yanında sokak hayvanlarının kısırlaştırma ve aşılama işlemlerini de sürdürüyor.

Geçici Hayvan Barınağı’nda özel bir veterinerlik firması ekiplerince yapılan kısırlaştırmada kısırlaştırılan hayvanlara kuduz aşıları ve paraziter aşılamaları da yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, bölgede bir ilk olarak geçtiğimiz aylarda Geçici Hayvan Barınağı oluşturduklarını ve geçtiğimiz günlerde gelen HAYTAP temsilcilerinden de bu konuda övgü aldıklarını belirtti.

Tüm buna rağmen özellikle çevreden ilçe merkezine getirilip köpeklerin bırakıldığını ve sokak köpeklerindeki artıştan dolayı ilçe halkının şikayetini minimuma indirmek amacıyla düzenli olarak sokak hayvanlarını toplayıp barınağa getirdiklerini ve günlük bakımlarının haricinde kısırlaştırma ve aşılamalarının da düzenli olarak yapıldığını kaydetti.

Arslan, Taşköprü halkının huzur ve rahatı için bundan sonrada ellerinden gelen çalışmanın en iyisini yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ