Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,45 / Satış: 6,47

Sokak Sağlıklaştırması Projesi başladı

Sokak Sağlıklaştırması Projesi başladı
  • 13.09.2014
  • 1.250 kez okundu
Reklam

Taşköprü Belediyesi tarafından “Tarihi Sokakların Sağlıklaştırılması Projesi” start aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İŞKUR’un desteğiyle yürütülen proje kapsamında tarihi evlerin ağırlıklı olduğu Gizlice Mahallesi Delibeyoğlu Sokak, Cami Sokak, Zımbıllı Sokak ve Göcenler Sokak’ı kapsayan proje ilk olarak Cami Sokak’ta başladı.

Proje kapsamında ilçenin geleneksel mimari dokusunu ön plana çıkarmak amacıyla mevcut sokakların döşemeleri yenilenip tarihi ve kültürel dokusu ön plana çıkarılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, tarihi ve kültürel açıdan bölgede önemli bir yeri olan Taşköprü ilçemizin tarihi dokusunu ön plana çıkartmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İŞKUR’un desteğiyle “Tarihi Sokakların Sağlıklaştırılması Projesi”ni yürütmekte olduklarını ve proje kapsamında mevcut parkelerin yerine doğal granit, bazalt ve andezit taşlarının döşeneceğini kaydetti.

Projenin tamamlanmasının ardından ilçenin turizmden hak ettiği payı daha fazla alacağına inandıklarını kaydeden Arslan, ilçede 117 tane tescilli bina olduğunu ayrıca sokak sağlıklaştırma çalışmalarının ardından tarihi binaların restore edilmesine yönelikte çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ