Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Somalili öğrenciler, Taşköprü’de

Somalili öğrenciler, Taşköprü’de
  • 13.09.2014
  • 1.914 kez okundu
Reklam

Somalili öğrenciler, Taşköprü’de

İhsangazi ilçesinde eğitim gören 11 Somalili öğrenci, Taşköprü ilçemizi gezdi. İlk olarak Alatarla İlköğretim Okulu’ne gelen Somalili 11 öğrenci, burada okul yönetimi tarafından karşılanan Somalili öğrenciler burada okulu gezip bazı derslere katıldılar. Tenefüste ise öğrencilerle futbol oynayan Somalili öğrenciler, Alatarla İlköğretim Okulu öğrencileri ve vatandaşlarıyla Türkçe konuştular.

3 ay önce İhsangazi’ye gelen burada Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda Türkçe dersi alan Somalili öğrenciler, Alatarla’da diğer öğrencilerle kaynaşıp arkadaşlık kurdu.

Daha sonra ise İhsangazi Kaymakamı Ahmet Başer, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı, İhsangazi Milli Eğitim Müdürü Suat Arslan ve İhsangazi YİBO Okul Müdürü Bilgehan Değirmenci’de Alatarla Köyü’ne gelerek burada Somalili öğrencilerle birlikte vakit geçirdi.

Taşköprü Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’nun evsahipliğinde gerçekleşen programa Taşköprü Özel İdare Müdürü Halil Keskin, Tarım İlçe Müdürü Satı Sezer, Taşköprü Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Sekreteri Mustafa Çelik, Alatarla Okul Müdürü Tayfun Köse ve Okul Müdür Yardımcıları Serkan Demirkıran ve Necati Doğanç’ta katıldı.

Alatarla köyünü gezip vatandaşlarla Türkçe sohbet eden Somalili öğrencilere daha sonra Taşköprü’nün meşhur kuyu kebabı ikram edildi.

Somalili öğrencilere Taşköprülü öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Geçtiğimiz şubat ayında Türkçe öğrenmek amacıyla 305 Somalili öğrenci İhsangazi YİBO’ya yerleştirilmişti. Fotoğraflar için: http://www.kastamonudanhaber.com/

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ