Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Tadal, Olağan Genel Kurulu’nu yaptı

Tadal, Olağan Genel Kurulu’nu yaptı
  • 13.09.2014
  • 1.088 kez okundu
Reklam

Tadal, Olağan Genel Kurulu’nu yaptı

Taşköprü ilçemizde 2009 yılında kurulan Tadal Gıda AŞ., 2013 yılı Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Fabrika Toplantı Salonu’nda gerçekleşen genel kurulda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kartal, “4 yıllık yönetim kurulu başkanlığında ortaklarımızın fabrikaya sahip çıkmadığını gördük. 4 yıl içerisinde Pekmez Fabrikası’nın makinelerinin yanına 3 fabrika makinesi daha ekledik. Fakat buna rağmen ortaklarımızdan yönetime girecek ortak bulamamaktayız. Bu nedenle rahatsızlığımızdan dolayı yönetim kurulu başkanlığını bırakmak istiyorum” dedi.

Genel kurulda Fabrikanın finans sorunu olduğunu ve pazar sıkıntısının olmadığını izahını yapan Kartal, genel kurul sonrası şu açıklamayı yaptı: “Genel kurulda ne yönetime nede başkanlığa talip olmadık. Yorulduğumuzu dile getirdik. Diğer arkadaşlar yeni bir kanla yolumuza devam edilsin dedik. Mevcut yönetime dâhil üye bulamadığımızı belirttik. Devam etiğimiz takdirde fabrikanın satışı yada kapatması teklifini götürdük. Ortaklarda uygun gördü. Ortaklar fabrikanın işletmeye devam ederken satışının daha uygun olacağını kaydetti” dedi.

Kartal, Ortaklarının yönetimi ile birlikte kendsiinin yönetim kurulu başkanı olarak devam etmesini istediğini fabrikanın satışında yada katılmasında da kendisinin bulunmasını istediklerini kaydetti.

Daha sonra ise eski yönetim tekrar göreve devam etme kararı aldı.

 

Tadal yönetimi şu isimlerde oluştu: Yaşar Kartal, Mustafa Berber, Veysel İşçan, Mehmet Alay, Kenan Duman. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ