Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Tarihi Köprü, yeni yapılara taş çıkartıyor

Tarihi Köprü, yeni yapılara taş çıkartıyor
  • 13.09.2014
  • 1.087 kez okundu
Reklam

 

-Tarihi Köprü, yeni yapılara taş çıkartıyor

 

Taşköprü ilçemizde Gökırmak’ın debisinin yükselmesi sonucu istinat duvarı çöküp, yaya köprüsünde ise çatlaklar oluşurken 646 yıllık tarihi köprü asırlara meydan okumaya devam ettiği belirtildi.

Karların erimesiyle Gökırmak’ın debisinin yükselmesi sonucu yakınındaki istinat duvarı çökerken 1990’lı yıllarda yapılan yaya köprüsüde de çatlaklar oluşmuştu.

646 yıllık tarihi köprünün güvenlik amacıyla trafiğe bir süreliğine kapatıldığını söyleyen Taşköprü Belediye Başkan Vekili Tayfur Mumcu, tarihi yapının dimdik ayakta durduğunu ve herhangi bir olumsuzluğun şu anakadar bulunmadığını sadece köprünün dalgakıranlarının uç kısımlarında taş parçalarının çarpması sonucu ufak çaplı hasarların oluştuğunu fakat genel itibariyle 646 yıllık köprünün yeni yapılara taş çıkarttığını ve bunun sevindirici olduğunu belirtti.

-Onarım çalışmaları devam ediyor- 

Kar sularının erimeye başlaması nedeniyle Gökırmak’ın debisinin yükselerek ilçe girişinde yaklaşık 50 metre istinat duvarını yıkması nedeniyle ise Taşköprü Belediyesi ve DSİ Bölge Müdürlüğü ekipleri aralıksız çalışıyor.

Gece boyunca çalışmaların sürdüğünü belirten Taşköprü Belediye Vekili Tayfur Mumcu, şuan dolgu işlemlerinin yapıldığını ve istinat duvarının DSİ’nin de desteğiyle öncekinden daha sağlam bir şekilde yapılmasının planlandığını kaydetti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ