Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Taşköprü Arar ve Boz ile coşacak

Taşköprü Arar ve Boz ile coşacak
  • 13.09.2014
  • 1.066 kez okundu
Reklam

Taşköprü Funda Arar ve Murat Boz ile coşacak

Taşköprü Belediyesi’nin 30 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde 26.’sını düzenleyeceği Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali öncesi düzenlediği anket sona erdi. Yaklaşık 2 hafta süren ankette en çok oyu alan sanatçı özellikle bu yıl iyi bir çıkış yakalayan popçu Murat Boz ile sevilen ses Funda Arar oldu.

Her vatandaşın Taşköprü Belediyesi web sayfası (www.taskopru.bel.tr) üzerinden kendi görmek istediği sanatçıyı yazarak oy kullandığı ankette ünlü sanatçı Murat Boz 537 oy ile birinci, 452 oy ile Funda Arar ikinci, Mustafa Ceceli 340 oy ile üçüncü, Serdar Ortaç 321 oy ile dördüncü, Emre Aydın 280 oy ile beşinci, Volkan Konak 256 oy ile altıncı, Ajda pekkan 195 oy ile yedinci, Tarkan 190 oy ile sekizinci, Şebnem Ferah 175 oy ile dokuzuncu ve Manga 153 oy ile onuncu oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, halkın tercihinin kendileri için önemli olduğunu geçtiğimiz yıl başlattıkları festivale gelecek sanatçıları halkın seçmesi uygulamasını bu yılda devam ettirdiklerini, kendilerine gelen olumlu tepkilerden de hoşnut olduklarını dile getirdi.

22 Haziran akşamına kadar devam eden anketten sevilen sanatçıların çıktığını kendilerine düşen görevin bu sanatçılarla görüşüp festivale getirmek olduğunu dile getirdi. Her iki sanatçıylada yaptıkları ön görüşmelerin olumlu neticelendiğini vurgulayan Arslan, 1 Eylül cumartesi akşamı Murat Boz, 2 Eylül pazar akşamı festival finalinde ise sevilen sanatçı Funda Arar’ın şarkılarını Taşköprülüler için söyleyeceğini kaydetti.

Arslan ayrıca 30 Ağustos akşamı her yıl olduğu gibi tüm Taşköprülülerin ecdadının ruhları için Mevlidi Şerif okutacaklarını, 31 Ağustos Cuma akşamı ise TRT Müzik kanalında yayınlanan ve sevilen sanatçı Orhan Hakalmaz’ın sunduğu "Orhan Hakalmaz ile Türkü Yolu" programınında ilçemizden canlı yayınlanacağını ve ünlü sanatçı Orhan Hakalmaz’ın türkülerini tüm müzikseverler için Taşköprü’den okuyacağını ayrıca cuma günü Yeşil Pop’un kralı Mustafa Cihat’ın sahne alaarak şarkılarını Taşköprülüler için söyleyeceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl Hadise ve Sıla gibi ünlü sanatçıların sahne aldığı Sarımsak Festivali’nde bu yılda birbirinden değişik etkinliklerinde yer almaya devam edeceği kaydedildi.

Arslan, son olarak 26.’sını coşku içerisinde kutlamaya hazırlandıkları Kültür ve Sarımsak Festivali’ne tüm hemşerilerini davet etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ