Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Taşköprü BDF’ndan ilk genel kurul

Taşköprü BDF’ndan ilk genel kurul
  • 13.09.2014
  • 976 kez okundu
Reklam

İstanbul’da faaliyet gösteren Taşköprü Birleşik Dernekler Federasyonu, ilk olağan genel kurulunu yaptı.

Kurulduğu günden beri gerek İstanbul’da, gerek Taşköprü’de köy dernekleriyle etkinliklerine ara vermeyen Taşköprü Dernekler Federasyonu ilk olağan genel kurulunu federasyon binasında dernek başkanları ve delegelerin tamamının katılımı ile gerçekleştirdi.

Tek liste halinde gerçekleşen seçimde kurucu başkan Adem Bilgin delegelerin tamamının oyunu alarak tekrar genel başkanlığa seçildi.

Geçtiğimiz aylarda üye dernek sayısını 7’ye çıkaran federasyonun genel kuruluna misafir olarak katılan 6 dernek temsilcisi de en kısa sürede federasyon çatısı altında olmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından başlayan olağan genel kurulun açılış konuşmasını federasyon başkanı Adem Bilgin yaptı. İstanbul’da birlik, beraberlik, adına hayırlı işler atmak için çaba harcadıklarını söyleyen Bilgin, Taşköprülüleri birleştireceklerini ve daha sonra ve daha sonra İstanbul’da yaşayan Kastamonuluların tek çatı altında birleşmesine öncülük edeceklerini dile getirdi.

Yaşadığımız yer İstanbul olsada Taşköprü’ye ne katabilirizi her noktada düşündüklerini ve Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın her zaman yanında olmaya gayret gösterdiklerini belirtti.

Genel kurulda söz alan Taşköprülüler Dernek Başkanı Ali Kuru’da İstanbul’daki Taşköprülülerin birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını sağlamak adına federasyona çok iş düştüğünü dernek olarak kendilerinin de bu doğrultuda ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Genel kurulun ardından tekrar başkanlığa seçilen Adem Bilgin, kuruluş aşamasında dik durarak federasyonlarının kurulmasını sağlayan dernek başkan ve yöneticileri ile kurulduktan sonra federasyonlarına üye olan derneklere ve genel kurullarına misafir olarak katılan dernek başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ