Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

Taşköprü HEM Polonya’ya gitti

Taşköprü HEM Polonya’ya gitti
  • 13.09.2014
  • 1.481 kez okundu

Ülke genelinde birçok festivale katılarak izleyenlerin beğenisini alan Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi bu sefer festivale katılmak üzere Polonya’ya gitti.

Geçtiğimiz ay Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği 6. Uluslararası Göl Festivali’ne katılan ve yaptığı gösterilerin ardından İspanya ve Mısır’dan da davet alan Taşköprü HEM, ekibi, 7 Ağustos tarihinde de Polonya’nın Strzegon kentinde yapılacak olan halk oyunları festivaline katılmak üzere Taşköprü’de hareket etti.

Taşköprü HEM ekibinin Polonya masraflarını Taşköprü Belediyesi karşılayacak.

Taşköprü HEM Müdürü Cengiz Eroğlu’da, halk oyunu ekiplerinin katıldıkları her platformda izleyenlerden büyük beğeni almasının kendileri içinde gurur verici olduğunu söyleyerek yurt dışına açılarak ilimizi ve ülkemizi de en iyi şekilde temsil edecek olmaktan dolayı mutluyuz dedi.

Eroğlu, Polonya gezisi ve il dışı gezilerinde her zaman kendilerine desteklerini esirgemeyen Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a teşekkür ederek gösterdikleri performanstan dolayı da halk oyunu ekibi öğretmeni Harun Şimşek başta olmak üzere halk oyunu ekibi öğrencilerini tebrik etti.

Ekibi Taşköprü’den ayrılmadan önce yoldu eden Taşköprü Belediye başkanı Hüseyin Arslan’da halk oyunlarının o bölgenin kültürünü yansıtan en temel olgulardan biri olduğunu söyleyerek katıldığı her platformda beğeni alan Taşköprü HEM’in ilçelerini uluslararası festivallerde temsil etmesinin gurur verici olduğunu belirterek öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı yolculuklar diledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ