Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,67 / Satış: 5,70
€ EURO → Alış: 6,35 / Satış: 6,37

Taşköprü MYO, 3 bin kişi olacak

Taşköprü MYO, 3 bin kişi olacak
  • 13.09.2014
  • 1.249 kez okundu
Reklam

"Taşköprü MYO, 3 bin kişi olacak"

Taşköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bahattin Aydınlı, önümüzdeki yıl yeni bölümlerin açılacağını müjdeleyerek "Bu yıl beş yüz öğrecisi olan okulumuz, seneye bin 200 kişi, ondan sonraki yıl 2500-3000 öğrenci olacak. Toplamda ise 14-15 bölüm ve 40-50 öğretim elemanı olacağını düşünüyorum" dedi.

Bir okulun yaptığını ne fabrika yapar? Ne de başka bir şey yapar? Fabrika gelir getirir mutlaka ama okul gibi kültürel kaynaşmayı ilçenin kültür düzeyini etkilemez başka etkileri olmaz diyen Aydınlı, "Taşköprü’nün nüfusunun bizim okulumuzun büyümesiyle büyüyeceğini düşünüyorum. Hatta bazı öğrencilerimiz burada kalmak istiyorlar. Okulumuza yüksek puanlı öğrenciler de geliyor. Eğitim Fakültesi kalitesinde öğrenci geliyor. Taşköprülüler direk geçiş yapan düşük puanlı öğrenciler geliyor diye düşünmesinler. Tam tersine çok çalışkan öğrenciler var. Bir şeyler yapmak isteyen üretken öğrenciler var. Bu çocuklar Taşköprü için faydalı olabilir" şeklinde konuştu.

-Taşköprülüler öğrenciye daha fazla sahip çıkmalı-

Taşköprülülerin öğrencilerle kaynaşması gerektiğine değinen Aydınlı şunları kaydetti: "Birbirlerine bir şeyler öğretsinler. Taşköprülüler öğrencileri meta olarak görmesinler sadece. Herkese sahip çıkmaya çalışsınlar. Ben öğrencileri çok seviyorum. Üniversitelerin mevcudiyeti öğrenciye bağlı burada öğrenci gitsin. Ne bina kalır ne personel. Bu nedenle asıl olan temel, öğrencidir. Taşköprü’de öğrenciye alıştı. Esnafı bile öğrenciye göre şekil alıyor, kalite artıyor. Zaten kültür etkileşimi oluyor. Tek kültürlü toplum dünyanın sonunu getirir. Çok kültürlü toplumda insanlar birbirlerinden etkilenir. Bazı zamanlarda söz ile değil yaşantı ile etkileşim olur. Öğrenci sayıları arttıkça kültür zenginleşecek şu anda meslek yüksek okulumuzda ortalama dışarıdan gelen öğrenci oranı  yüzde 70. Bu da bir kültür mozaiği oluşturuyor."

-Rektörümüz, Taşköprü her zaman 1 numaradır diyor- 

Taşköprü’ye 4 yıllık fakültelerinde gelmesiyle alakalı da açıklamalarda bulunan Aydınlı, "Kazı başkanı hocamız Prof. Dr. Latife Summerer’de çok istiyor  üniversitenin gelişimiyle alakalı olarak Taşköprü’ye fakülte gelmesini. Bu olabilir tabi zamanla onu göreceğiz. Ama Rektör bey şimdilik 4 yıllık için ilçeleri düşünmüyor. Fakat neden bir istisna olmasın? Rektörümüz Taşköprü’nün meslek yüksek okulunun büyümesinden çok umutlu. Taşköprü her zaman bir numara diyor. Rektörümüzün Taşköprü için  her zaman elinden geleni de yaptığına inanıyorum. Taşköprülüler büyük düşünsün ilerde daha küçük üniversitelere bir geçiş olacağını düşünüyorum. Şu anki üniversitelerin  hantal bir yapısı var işlemiyor. Küçük küçük üniversitelere doğru gidiyor. Taşköprülüler de bunu değerlendirsin" dedi.

-Hayırseverlerden biraz daha fedakarlık bekliyoruz-

Taşköprü Meslek Yüksek Okulu Müdür Yrd. Doç. Dr. Bahattin Aydınlı, "Taşköprülülerden benim ve Rektörümün beklentisi, okulumuzun büyümesi ve gelişmesi için yurt ve barınma yatırımlarının yapılması ve okulumuzun eksiklerinin giderilmesi için bizlere destek olunması. Hayırsever vatandaşlarımız çok verdik, yine mi demesinler. Öğrenci sayımız arttığında yüksekokulumuz kendi kendine finanse edecek duruma gelecek biraz daha fedakarlıklarını sürdürmelerini bekliyoruz. Bizimle sağ olsun belediye başkanımız Sayın Hüseyin Arslan çok ilgileniyor. Kendisine bende Rektörüm de çok teşekkür ediyoruz. Ama biz diğer kurumların da bize destek olmalarını istiyoruz. Resmi kurumlarımızın  Yüksekokulumuzla diyalog halinde olmasını bekliyoruz. Diyalog içinde olmamız gerekir. Halkımızla da çeşitli projeler yaparak kaynaşmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Mustafa GÜNAYD-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ