Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Taşköprü MYO’da mezuniyet coşkusu

Taşköprü MYO’da mezuniyet coşkusu
  • 13.09.2014
  • 999 kez okundu
Reklam

Taşköprü MYO’da mezuniyet coşkusu

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Taşköprü Meslek Yüksek Okulu 2013-2014 akademik yılını okul kampüsünde düzenlediği mezuniyet töreni ile tamamladı.

Mezuniyet törenine Taşköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Bahattin Aydınlı, AK Parti İlçe Başkanı Ali Eşref Sevim, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan mezuniyet programının açılış konuşmasını Öğretim Görevlisi Çiğdem Arslan yaptı.

Programda ilk olarak düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Daha sonra ise her bölümden dereceye giren ilk 3 öğrencilere takdir belgeleri takdim edildi. Ardından ise Taşköprü MYO, 2013-2014 akademik yılı okul birincisi olan Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon Bölümü öğrencisi Yonca Yiğit’e Okul Müdürü Doç. Dr. Bahattin Aydınlı tarafından plaket takdim edildi.

Daha sonra konuşan okul birincisi Yonca Yiğit, 2 yıllık üniversite hayatının kendilerine çok şey kattığını ve her şeyden önce ailelerinden uzak bir halde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendiklerini belirterek tüm genç arkadaşlarına üniversite okuyup bu duyguyu yaşamaları gerektiğini vurguladı. Ardından ise Yiğit, okul kütüğüne isminin yazılı olduğu künyeyi çaktı.

Öğrencilerin bölüm başkanlarından elinden diplomalarını almasının ardından mezun olan öğrencilerin hep birlikte kep atmasıyla tören sona erdi.

Programın sonunda hep birlikte keplerini havaya atan öğrenciler okuldan mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ