Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

Taşköprü MYO’ya müjdeli haber

Taşköprü MYO’ya müjdeli haber
  • 13.09.2014
  • 3.491 kez okundu

YÖK TAŞKÖPRÜ MYO’NUN 6 BÖLÜMÜNÜ DE ONAYLADI

 Kastamonu Üniversitesi Taşköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Görevlisi Remzi Ciğerci, üniversite senatosunun Yüksek Öğretim Kurumu’na geçtiğimiz ay sunduğu 6 yeni bölümünde YÖK tarafından onaylandığını açıkladı.

YÖK’ün onayladığı Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, İlk ve Acil Yardım Teknikerliği Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ile Mobilya Dekorasyon bölümlerinin 2011-2012 akademik yılında açılabilmesi için hızlı bir şekilde akademik personel alımı için başvurularını yapacaklarını kaydeden Ciğerci, önümüzdeki sene inşallah en az 4 bölümde toplamda 400 öğrencinin Taşköprü’de eğitim görmesini hedefliyoruz dedi.

Meslek Yüksek Okulu ve üniversite yönetimi olarak Taşköprü MYO için ellerinden geleni yapmaya gayret gösterdiklerini belirten Ciğerci, “Açılacak olan bölümlerimizde birinci ve ikinci öğretimlerin olmasını planlıyoruz. İnanıyorum birkaç yıl gibi bir sürede en az bin öğrencinin Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim görecektir. Bunun yan uzun vadede ise Taşköprü MYO en az 2 bin öğrenciye öğrenim verebilecek kapasitede. 17 adet 135 metre karelik derslik, 3 adet 185 metre karelik derslik, 185 metre karelik 2 adet bilgisayar laboratuarı, olmak üzere 10 bin metre kapalı alan ve 30 bin metre kare açık alana sahip bir kampüse sahip” şeklinde konuştu.

Taşköprü’de bir Ziraat Fakültesi kurulması yönünde de fizibilite çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Taşköprü MYO Müdürü Remzi Ciğerci, aynı zamanda önümüzdeki yıllarda Taşköprü MYO olarak önceliklerinin bölgenin yapısına uygun tarımsal bölümleri de hizmete geçirmek olduğunu dile getirdi.

 Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ