Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,47 / Satış: 5,49
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,23

Taşköprü ”Sarımsak Paneline” hazırlanıyor

Taşköprü ”Sarımsak Paneline” hazırlanıyor
  • 13.09.2014
  • 877 kez okundu
Reklam

Taşköprü “Sarımsak Paneline” hazırlanıyor


Taşköprü Kaymakamlığı ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından organize edilerek yapılması planlanan “Sarımsak Paneli” için hazırlıklar sürüyor.
Geçtiğimiz ay yapılan ilk toplanın ardından ikinci toplantı Taşköprü Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.
Toplantıda panel hazırlıklarında gelinen aşama ve katılımcı kurumlara düşen görevler belirlendi. Konuyla ilgili konuşma yapan Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, “Taşköprü için her zaman her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. “Sarımsak Paneli” Taşköprü çiftçisinin ufkunu genişleterek, sarımsak üretiminin gelişmesi ve pazarlanması açısından öncü bir çalışma olacaktır” dedi.
Şubat ayı içerisinde yapılması planlanan panel ile ilgili toplantıya Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, KUZKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüseyin Şen ve uzaman personellerin yanı sıra Taşköprü İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Satı Sezer,  Taşköprü Ticaret,  Sanayi Odası Başkanı Murat Balcıoğlu,  Taşköprü Sarımsak Üreticileri Birliği Başkanı Abdullah Eligüzeloğlu ve Reis Gıda Sarmoni Sarımsak Entegre Tesisi Müdürü Orhan Reis katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ