Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

Taşköprü şehiriçi trafiğini “Mimar Sinan” çözecek

Taşköprü şehiriçi trafiğini “Mimar Sinan” çözecek
  • 13.09.2014
  • 1.730 kez okundu

Taşköprü ilçemizin uzun süredir sıkıntı teşkil eden şehir içi trafik sorununu çözüme kavuşmaya hazırkanıyor. Taşköprü Belediyesi ile Mimar Sinan Üniversitesi’nin yaptığı protokolün ardından ilçemize gelen Mimar Sinan Üniversitesi Şehir Planlama Bölümü öğretim üyeleri yaklaşık 1 hafta süre ile ön araştırma yaptılar.

Ardından bir rapor hazırlayacak olan Mimar Sinan Üniversitesi Şehir Plancıları, önümüzdeki günlerde uzun soluklu ve şehir içi trafiğine kesin çözüm üretecek olan projeyi Taşköprü’de uygulamaya koyacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü’nün büyüyen ve gelişen bir ilerleme sergilediğini ve bu nedenle ilçede özellikle belli noktalarda zaman zaman trafik sıkıntısı yaşandığını ve belediye olarak buna kesin çözüm bulmak için çalışma başlattıklarını kaydetti.

Mimar Sinan Üniversitesi ekibinin ülkemizin birçok yerinde benzer sorunları ele alan tecrübeli bir ekip olduğuna dikkat çekti.

Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıfat Akbulut, Taşköprü’ye geçtiğimiz yıllarda da çeşitli projeler için geldiklerini ve şehirleşme bakımından ülke genelinde örnek düzeyde olan Taşköprü’de trafik sorununu da kısa sürede çözmek için arkadaşları ile birlikte örnek bir çalışma yürüteceklerini ifade etti.

Haber: Kamil ÇELİKBAŞ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ