Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

Taşköprü Tarhanası İstanbul’da raflarda

Taşköprü Tarhanası İstanbul’da raflarda
  • 13.09.2014
  • 1.402 kez okundu
Reklam

Taşköprü Tarhanası İstanbul’da Market Raflarında

 

Taşköprü ilçemizde ve daha çok köylerinde kendi ihtiyaçları için yaş ve kuru olmak suretiyle üretilen ve tüketilen “Taşköprü Tarhanası” CHP’den Taşköprü Belediye Başkanı Aday Adayı da olan Raşit Tülü tarafından İstanbul’daki marketinde müşterilerine sunuluyor.

Çayırcık köyünden bayanlara sipariş edilen çok syaıda kuru tarhanalar İstanbul’a gönderildi.

Konu ile görüşlerini açıklayan üretici hanımlar, tarhana yapmanın zor ve zahmetli bir iş olduğunu ama severek ve titizlikle yaptıklarını, verilen fiyatında tatminkar olduğundan dolayı mutlu olduklarını, aile bütçesine katkı sunduklarını, istek olursa üretimi artırabileceklerini söylediler.

Raşit Tülü ise otuz yıldır Taşköprü’den İstanbul’a sarımsak götürdüğünü, bunun yanında iki yıldır meşhur “Taşköprü Tarhanası”nı müşterilerine ulaştırdığını ve müşterilerinden gelen olumlu tepkilerin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

 

Normalde beyaz olan tarhananın kırmızı biber, domates, çeşitli baharatlar, Taşköprü sarımsağı ve kızılcık ilavesiyle renklendirilerek aroma ve tadının yanı sıra kalitesini de yükselterek pazar payını artırdığına dikkat çeken Tülü, “Taşköprü Tarhanası”nın birkaç yıl içinde özellikle İstanbul’da marka ürün haline getireceklerini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ