Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Taşköprü Tarımı, AB’de masaya yatırıldı

Taşköprü Tarımı, AB’de masaya yatırıldı
  • 13.09.2014
  • 888 kez okundu
Reklam

Taşköprü Tarımı, AB’de masaya yatırıldı

Taşköprü Tarım, Hayvancılık, Balıkçılık, Tarihi ve Kültürel Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği’nin Avrupa Birliği-Leonardo Da Vinci Ortaklık Projesi kapsamında hazırladığı "Süt Hayvancılığı Sektöründe Çalışanların Mesleki Yeterliliklerinin belirlenmesi" başlıklı projesinin üçüncü toplantısı Romanya’da yapıldı.

Romanya Bihor Eyaleti Oredea Şehri’nde Tarım Bakanlığı’nda gerçekleşen toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü müfettiş ve uzmanları, Taşköprü Tarım, Hayvancılık, Balıkçılık, Tarihi ve Kültürel Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği’nden proje koordinatörü Rıdvan Genç, Uzman Veteriner Hekim Kazım Duman, Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ankaralı ve dernek üyesi Halil Ankaralı’nın yanı sıra Almanya, Romanya’dan yetkililer ile Türkiye Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Merkezi Birliği Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Velioğlu katıldı.

Romanya Tarım Bakanlığı’nda gerçekleşen toplantıda her ortağın proje yetkililerinin açılış konuşmalarının ardından 3 günlük toplantı gerçekleşti.

Toplantı boyunca Türkiye’deki süt hayvancılığının yanında Almanya ve Romanya’daki süt hayvancılığı konuları tartışıldı. Oredea Şehri’nde süt işletmeleride gezilerek oradakşi uygulamalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonarası açıklama yapan Taşköprü Tarım, Hayvancılık, Balıkçılık, Tarihi ve Kültürel Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yusuf Ankaralı, projenin önemine değinerek Avrupa’da uygulanmakta olan çiftçilere yönelik eğitim programlarını önemsediklerini ve Taşköprü’de hayvancılığın gelişmesi için bu projeyi önemsediklerini ifade etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ