Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Taşköprü YBO, göz kamaştırıyor

Taşköprü YBO, göz kamaştırıyor
  • 13.09.2014
  • 1.828 kez okundu
Reklam

Taşköprü YBO, göz kamaştırıyor

 

Taşköprü Yatılı Bölge Ortaokulu,  2013-2014 öğretim yılında yapılan çalışmalarla göz kamaştırır hale geldi.

Ülke genelinde örnek bir hale gelen Taşköprü YBO, bu bağlamda kamu kurumları ile yaptığı işbirliği ve çalışmalarla oyun bahçesine salıncaklar ve kaydıraklar alındı. Oyun bahçesinin alt yapısı Kaymakamlık-Taşköprü Belediyesi iş birliğinde düzenlendi ve çalışmalar halen İlçe Özel İdaresi tarafından yürütülüyor. Taşköprü Kaymakamlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı katkıları oyun odası düzenlendi. Taşköprü Kaymakamlığı katkıları ile pansiyon binasına ses sistemi alındı. 21 Mart Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri YBO’da yapıldı ve okul çevresine 160 tane ceviz fidanı dikildi. Orman İşletme Müdürlüğü tarafından okul bahçesine iki kamelya yapıldı ve sekiz masa yerleştirildi. Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde bahçe düzenlemesi yapıldı ve Orman işçileri tarafından ağaçların budama bakımları yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan Arıcı’nın gayretleri ile kısa sürede büyük bir değişikliğe ve örnek konuma gelen Taşköprü YBO’da 8.sınıf öğrencilerine Anadolu Liselerine hazırlık kursları açıldı. Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından kız öğrencilerin saç bakımları yapıldı. Öğrencilerimizin yaş günleri kutlandı. Yine öğrencilere yönelik gitar ve basketbol kursları açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı-Eczacıbaşı Holding arasında imzalanan “Hijyen Okul Projesi” kapsamında okul binasının ve pansiyonun tüm lavaboları, sıhhi tesisatları ve elektrik sistemi yenilendi. Yaklaşık 5000 m2 fayans döşendi. Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi tarafından tüm öğrencilere giyim yardımında bulunuldu. Türkiye İş Kadınları Derneğinin maddi katkıları ile pansiyon binasının tüm katlarına oturma grupları yerleştirildi. Kız pansiyonu bölümüne dinlenme odası ve küçük öğrenciler için oyun odası oluşturuldu. Erkek öğrenciler için kafeterya oluşturuldu. Pansiyona sekiz televizyon alınarak uygun bölümlere yerleştirildi. Pansiyon bölümünün ortak kullanılan (koridorlarına) kamera sistemi kuruldu. Sevgi Pınarı Derneğinin katkıları ile öğrenciler dershaneye gönderildi. Taşköprü Sanayi ve Ticaret Odası tarafından giyim malzemesi yardımında bulunuldu.

2013-2014 Eğitim öğretim döneminde yapılan çalışmalar kapsamında okuldaki tüm yataklar ve nevresim takımları yenilendi. Pansiyon bölümlerindeki tüm odalara laminant döşendi. Her odaya bir soyunma kabini oluşturuldu. Merdivenler halı ile kaplandı. Pansiyonların dış kısımlarına ayakkabılık yapıldı ve öğrencilerin bina içerisine ayakkabı ile girmeleri önlendi. Hijyenik bir ortam oluşturuldu. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 300 adet ranza ve 150 adet ahşap dolap gönderildi. Metal dolaplardan ahşap dolap sistemine geçildi. Spor salonunu bazı bölümlerinin boyaları yenilendi.  Resim-İş öğretmeni Hamdi Yılmaz ve YBO öğrencileri tarafından bahçe duvarlarına resim yapıldı. Okul bahçesi daha güzel bir görünüme kavuştu.

 

 

-YBO’lar göz bebeğimizdir-

 

Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan Arıcı, tüm okullarının kendileri için büyük öneme sahip olduğuna dikkat çekerek bunlar arasında küçük yaştan itibaren ailelerinden uzak ve yatılı halde okuyan öğrencileri bünyesinde bulunduran ve aile şefkati sunmayı amaçlayan Yatılı Bölge Ortaokulları’nın özel bir duruma sahip olduğunu ve göreve geldikleri günden bu tarafa gerek başta Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz ve Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere Orman İşletme Müdürlüğü ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile STK ve özel kuruluşların katkılarıyla Taşköprü YBO’da gözle görülür değişiklikler yapmaya gayret gösterdiklerini fakat bunların yeterli olmadığını ve diğer eksikliklerin giderilmesi için de ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ