Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Taşköprü YBO, uygulama bahçesi oldu

Taşköprü YBO, uygulama bahçesi oldu
  • 13.09.2014
  • 1.177 kez okundu
Reklam

Taşköprü YBO, uygulama bahçesi oldu

 

Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açmış olduğu meyve budama kursunun uygulaması ilçemiz Taşköprü Yatılı Bölge Ortaokulu’nun meyve bahçesinde yapıldı.

Tarım İlçe Müdürlüğü ziraat mühendislerinin yaptırmış olduğu uygulamaya kursiyer öğrencilerle beraber Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Arslan yaptığı konuşmada “Taşköprü ilçemizde son yıllarda gelişen tarım çalışmaları ve yenilenen tarım makinelerinin yanında meyveciliğin de gelişmesi ilçemiz halkına ve köylülerimize gelir oluşturacaktır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün meyve budaması ile açmış olduğu kursa katılan kursiyerlerimiz pratik derslerin yanında öğrendikleri bilgileri uygulama imkanı da bulacaklar. Birikimlerini kursiyerlerimizle paylaşan Tarım Müdürlüğü mühendislerimiz teşekkür ediyorum” dedi.

Taşköprü YBO Müdürü Hasan Kaya’da “Bu sene üç yaşına giren meyve bahçemizin kuruluşundan bu güne kadar İlçe Tarım Müdürlüğümüzden hep destek aldık. Bahçemizde 360 tane elma, armut ve kiraz fidanımız var.Bu gün kursiyerlerimizle beraber biz de meyve budamasını yakından izlemiş olacağız. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha sonra Belediye Başkanı Hüseyin Aslan kursiyerlere ve misafirlere birer budama makası hediye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ