Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,87 / Satış: 5,89
€ EURO → Alış: 6,58 / Satış: 6,61

Taşköprü YİBO’da örnek proje

Taşköprü YİBO’da örnek proje
  • 13.09.2014
  • 1.919 kez okundu
Reklam

Taşköprü ilçemizde bulunan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda “Gönüllü Annelik Projesi” start aldı.

Taşköprü Milli Eğitim Müdürlüğü’nün girişimleri sonucu başlatılan proje kapsamında okul yönetimi ve öğretmenleri ilk olarak çoğunluğu köyde yaşayan velileri ziyaret edip çocuklarının hangi şartlarda okuduğunu görmeleri için okullarına davet ettiler.

Taşköprü YİBO Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşen törende halk oyunu gösterileri ve slâyt gösterileri sunuldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Taşköprü Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, YİBO’ların günümüzde yadsınamayacak düzeyde eğitimde önemi olduğuna fakat bazı basın yayın organlarında bu kurumlarda yapılan eğitimin farlı şekilde anlatılmasının bu kurumları insanların kafasında menfi şekilde düşünmeye yol açtığını ve kendilerinin de okul yönetimi ile yaptıkları istişarenin ardından Gönüllü Annelik gibi anlamlı bir projeyi bu okulda hayata geçirmeye karar verdiklerini söyledi.

 

-ANNELER 1 GÜNLÜKTE OLSA ÇOCUKLARI GİBİ YAŞAYAK

Projenin başlamasına ilk olarak Taşköprü ilçe merkezinden 20 gönüllü annenin katıldığını belirten Bahçacıoğlu, “Proje kapsamında çoğunluğu köylerde yaşayan velilerin gece kafalarını yastığına koyduklarında çocuğunun iyi şartlarda eğitim ve öğretim aldığını bilerek gönül rahatlığında uyuyabilmesini sağlamak olduğunu kaydetti. Çeşitli periyotlarda öğrenci velilerinin sırayla okula davet edilerek çocuğunun bir gün boyunca nasıl yaşadığını nerde ve ne yemek yediğini, nerde ders çalıştığını, nerde uyuyup, nerde banyo yaptığını kısacası bir günlük yaşamını ailelere gösterip evine gittiğini çocuğuyla ilgili kafasında hiçbir soru işareti kalmadığı gibi gönül rahatlığını sağmayı hedefliyoruz” dedi.

 

-GÖNÜLLÜ ANNELER YİBOLU ÖĞRENCİLERİ AĞIRLAYACAK

Bahçacıoğlu, “Gönüllü Annelik Projesi” kapsamında hafta sonu evlerine gidemeyen öğrencilerinde ilçede gönüllü annelerin misafir edeceğini, kısacası hep aynı yerde yaşama mecburiyetinin bir nebzede olsa giderilip, çocuğun sosyalleşmesine katkı sağlamayı da düşünüyoruz. Bu kapsamda Yüksel Şenel başta olmak üzere 20 gönüllü anneye fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Proje kapsamında törene katılan ailelere çocuklarının bir günlük yaşantılarını izleme ve yaşama fırsatı sunuldu. Programa Eğitim Müfettişliği Taşköprü Bölgesi Grup Başkanı Nazım Karamehmet, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ