Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Taşköprü yine çocuk hekimsiz kaldı

Taşköprü yine çocuk hekimsiz kaldı
  • 13.09.2014
  • 1.769 kez okundu

 

Taşköprü yine çocuk hekimsiz kaldı

Taşköprü Devlet Hastanesi’nde 6 aydır çocuk hekimi bulunmuyor. Daha önce görev yapan doktorun istifa ederek ayrılmasının ardından yapılan başvurulara rağmen Sağlık Bakanlığı tarafından son olarak yapılan 47. dönem hizmet yükümlülüğü atamalarında da Taşköprü’ye çocuk hekimi ataması yapılmadı.

Kastamonu il genelinde hiçbir çocuk hekimi atanmazken Ağrı’nın Patnos ilçesinde bulunan devlet hastanesine 3 çocuk doktoru, Doğubeyazıt’ta bulunan Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi’ne 3 çocuk hekimi atandı. www.saglik.gov.tr internet adresinden 47. dönem atamalarını gören ve halen ilçelerinde çocuk hekimi olmaması nedeniyle bebeklerini Kastamonu’da doğurmak zorunda kalan ailelerde bu olay karşısında Sağlık Bakanlığı’na tepki gösterdiler.

Bazı aileleri Taşköprülüler olarak bu atamalarda ikinci sınıf insan muamelesine maruz bırakıldıklarına inandıklarını söyleyerek Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a çağrıda bulunarak atamalardan sorumlu Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün atamaları keyfi olarak yürüttüğüne inandıklarını söyleyerek artık doğum yapacak eşlerinin veya akrabalarının Kastamonu merkez veya çevre bölgelere gitmek zorunda kalmamalarını istedi.

Taşköprülü vatandaşlar 6 aydır devam eden bu eksikliğin giderilmesi için Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş ve Kastamonu milletvekillerine de çağrıda bulundular.

Genç nüfus fazla olan Taşköprü ilçe merkezinde sadece 4 bin 500 ilkokul çağında çocuk bulunuyor.

Celal BEKİROĞLU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ