Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Taşköprü’de ekmek askıda!

Taşköprü’de ekmek askıda!
  • 13.09.2014
  • 1.434 kez okundu

Belediye teşvik etti; fırıncılar destek verdi

Taşköprü’de ekmek askıda!

 

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın önerisi ile ilçe merkezinde bulunan 12 ekmek fırınında “Ekmek Askıda” projesi hayata geçti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilçe merkezindeki fırınlara öneri getiren Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın “Ekmek Askıda” projesine destek veren ekmek fırınları projenin tam olarak uygulanabilmesi için çaba harcıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Komşusu açken tok yatan bizden değildir” sözünden yola çıkarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu uygulamayı ekmek fırını sahipleriyle paylaştıklarını ve ilçe merkezindeki bütün fırın sahiplerinin bu projeye destek vermesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Proje ile ekmek alamayan yardıma muhtaç kişilerin, evlerine ekmek girmesini sağlayacaklarını belirten Arslan, Taşköprü’de hiç kimsenin gece evine ekmek almadan gitmesine ve aç yatmasına gönüllerinin razı olmadığını ve yardım sever Taşköprü halkının bu projeye duyarlı davranacağına inancının sonsuz olduğunu ifade etti.

Taşköprü’de faaliyet gösteren ekmek fırını işletmecilerinden Kamil Şen’de Belediye Başkanı Arslan’ın getirdiği “Ekmek Askıda” projesine bütün fırın sahipleri olarak destek verdiklerini ve bu projenin ilçede sağlıklı bir şekilde işlemesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Projenin yeni başladığına ve vatandaşların yeni yeni haberi olduğunu kaydeden Şen, proje kapsamında maddi durumu uygun olan vatandaşlarımız ekmek bağışında bulunduğunu ve kendilerinin de bu ekmekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını dile getirdi.

Bağışta bulunmak isteyen vatandaşların ekmek alırken örnek olarak 3 yerine 5 ekmek parası verdiğini ve fazladan ödenen 2 ekmeğin belediyenin verdiği levhalar aracılığıyla dışarıya yazıldığını ifade eden Şen, askıda ekmek olmadığı zamanlarda ise bizde elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz dedi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ