Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Taşköprü’den İtalya çıkartması

Taşköprü’den İtalya çıkartması
  • 13.09.2014
  • 1.079 kez okundu
Reklam

Taşköprü’den İtalya çıkartması

 

Taşköprü Belediyesi’nin Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Ortaklık Projesi bünyesinde kabul edilen "Avrupa Yeterlilik Çerçevesi Kapsamında Yerel Yönetimler Tarafından Kırsal Turizm Faaliyetleri için Mesleki Eğitim Programlarının Belirlenmesi" başlıklı projesinin 2. toplantısı İtalya’nın Napoli Kenti’nde gerçekleşti.

Napoli’ye bağlı Pietrostornania Belediyesi’nde gerçekleşen toplantıya Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Bulgaristan’daki ortaklarının yanı sıra Taşköprü Genç İşadamları Derneği (TAGİAD) Başkanı Bahri İldemlik’te katıldı.

Programın açılış konuşmasını Proje Koordinatörü Taşköprü Belediyesi Veteriner Hekimi Kazım Duman yaptı.

Duman, "2013 teklif çağrısı döneminde Leonardo da Vinci Ortaklık Projeleri kapsamında kabul gören Kırsal Turizm alanındaki özellikle İtalya’da ki uygulanmış projelerin yerinde görülerek ve diğer ortaklarla da bilgi alıverişi de yapıldığını ve Taşköprü’ye bir ilk olarak kırsal turizm alanında yol haritasını belirleyici bir akademik çalışma ile sonuçlanacağını ve bu projenin AB projeleri arasında farklılığı ile uluslararası alanda farklılık arz ettiğini ifade etti.

Duman, Kırsal Turizm alanında yatırım yapmak isteyen gençlerin bu proje sonrasında çıkan argümanlar sayesinde hedeflerine daha kolay ulaşabileceklerini kaydederek toplantıda oldukça faydalı bilgilerin ortaya çıktığını dile getirdi.

Toplantının ardından Pietrostornania Belediye Başkanı Antonia Turtora, katılımcılara çeşitli hediyeler takdim etti.

Antonia Turtora, böyle bir projede çalışmanın kendileri içinde oldukça önemli olduğunu belirterek projenin hazırlanmasında ve proje koordinatörü olan Taşköprü Belediyesi’nede ayrıca teşekkür etti.

Daha sonra ise Taşköprü Belediyesi Veteriner Hekimi ve Proje Koordinatörü Kazım Duman ve TAGİAD Başkanı Bahri İldemlik, Pietrostornania Belediye Başkanı Antonia Turtora ve diğer proje ortaklarına Taşköprü’nün yöresel ürünlerinden takdim etti.

 

 

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ