Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Taşköprülüler Derneği su kuyusu açtı

Taşköprülüler Derneği su kuyusu açtı
  • 13.09.2014
  • 1.361 kez okundu

 

Taşköprülüler, Afrika’da su kuyusu açtı

İstanbul’da faaliyet gösteren Kastamonu-Taşköprülüler Derneği, geçtiğimiz Ramazan ayında başlattığı Afrika’ya su kuyusu yaptırma projesini hayata geçirdi. Cansuyu Yardımlaşma Derneği vasıtasıyla Afrika ülkelerinden Togo’da bir okulun bahçesine yapılan su kuyusu geçtiğimiz günlerde dualarla açıldı.

Cansuyu Yardımlaşma Derneği vasıtasıya Togo’da bir okulun bahçesinde açılan su kuyusunun açılış programına Cansyusu Yardımlaşma Derneği yetkilileri ve Togo’lu öğrenciler katıldı. 3 bin 500 dolar dolara mal olan su kuyusundan ilk suyun geldiğinde öğrencilerin yüzüne gülücüklerin yansıdığı söyleyen Taşköprülüler Derneği Başkanı Ali Kuru, hemşehrilerimizin desteğiyle güzel bir hizmet gerçekleştirmenin tüm Taşköprülülerle birlikte gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Afrika’nın en fakir ülkelerinden olan Togo gibi bir yerde masrafının tamamını Taşköprülülerin karşıladığı bir su kuyusunu açmaktan dolayı duygulandığını da dile getiren Kuru, hayırda yarışmaya devam edeceklerini, bu su kuyusunu tüm hemşerilerinin adına yaptırdıklarını belirtti. Emeği geçenlerden ve vesile olanlardan Allah Razı olsun diyen Kuru, tüm Taşköprülüleri dernek faaliyetlerine beklediklerini ve destek vermelerini istedi. Kuru son olarak sizlerin verecekleri desteklerle daha hayırlı hizmetler yapacağız. Bu hayırlı davranışla hemşerilerimizin artık amel defteri kapanmayacaktır" şeklinde konuştu.

Su kuyusunun açılış programına katılan Cansuyu Yardımlaşma Derneği yetkilileri su kuyusunun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek Türkiye ile aşırı sıcaklık farı olan Togo’da bu soğuk sudan içebilmenin çok büyük nimet olduğuna kaydederek "Bu su kuyusunun açılmasına vesile olanları da Allah serinletsin dedi.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ