Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,72 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

Taşköprülüler Derneği’nden gezi

Taşköprülüler Derneği’nden gezi
  • 13.09.2014
  • 1.224 kez okundu
Reklam

Taşköprülüler Derneği, Taşköprü’ye gezi düzenleyecek

 

İstanbul’da faaliyet gösteren Taşköprülüler Derneği, her yıl düzenlemiş olduğu “GASTAMONU GEZİSİ” için bu yıl 23 Mayıs Cuma akşamı yola çıkıyor. Yapılan açıklmada; “Evliyalar şehri, Dedemizin, Babamızın kısaca ecdadımızın şehrine, doğduğumuz, Büyüdüğümüz yerleri görmeye bir gecede olsa BABA ocağını tüttürmeye ve Sıla-i rahim yapmaya var mısınız?” denildi.


 

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:“Allah’a ve ahiret gününe iman eden kimse sıla-i rahim yapsın.” “Ey insanlar! Birbirinize selâm verin, sıla-i rahim yapın, yemek yedirin! Geceleyin insanlar uyurken namaz kılın ki selâmetle Cennete giresiniz.”

Dernekten yapılan açıklamada şunlar ayer verildi; “Geleneksel olarak her yıl yapılan GASTAMONU GEZİSİ’ ne geçen yıl 3 otobüsle gitmiştik. Memleketimizi daha iyi tanımak Gezide Sıhhat vardır hadisine nail olabilmek ve Evliyalar şehrimizi ziyaretlerde bulunmak ve tanımak için, Çocuklarımızada memleketimizi daha iyi tanıtmak için ve Geçmişlerimize sizi unutmadık demek için gidiyoruz.”

 

KASTAMONU GEZİ PROGRAMI

Gezi için son model otobüsler tutulmuştur. Gezi için Bağcılar ve Güngören’den otobüsler kalkacaktır. Cumartesi Sabah Kastamonu’da önce kahvaltı ikramız olacak. Hükümet Meydanı, Şehit şerife bacı, Nasrullah camii, Şeyh Şabanı veli, Aşıklı Sultan, Müze, Kule, Kale (isteyenler) Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Belediye başkanı ziyaret edilecektir. Saat 10.30 da Taşköprü’ye Hareket edilecek ve ilçemizde otobüslerle şehir turu yapılacaktır. Taşköprü Kaymakamımız ve Taşköprü Belediye başkanımız ziyaret edilecek ve hemşehrilerimiz saat 12:00 da köylerine gidip MANTAR ve SOYMUK yemek- toplamak ve Baba ocaklarını tüttürmek için serbest olacaktır. Pazar günü Herkes Taşköprü meydanda buluşacağız DOĞDUĞUMUZ yerlerden DOYDUĞUMUZ yerlere Hareket edeceğiz. Gelirken tarihi SAFRANBOLU’ ilçesinide ziyaret edip İstanbul’a döneceğiz.

 

TÜM HEMŞEHRİLERİMİZ BU GEZİYE DAVETLİDİR. HEMEN ARAYIN YERİNİZİ AYIRTIN.

 

GİDİŞ : 23 Mayıs Cuma

SAAT : 22:00

DÖNÜŞ : 25 Mayıs Pazar

SAAT : 14:00 TAŞKÖPRÜ MEYDAN

ÜCRET : 70 TL GİDİŞ-DÖNÜŞ

İLETİŞİM : Celal Özsoy- 0532 700 54 24 MEHMET ÇAY 0532 786 85 88

MAİL : taskopruder37@gmail.com

Twetter : @taskopruder37

 

Facebook : kastamonutaskopru – taskoprululerdernegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ