Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,91
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Taşköprülüler Güneştepe Stadı’nda buluştu

Taşköprülüler Güneştepe Stadı’nda buluştu
  • 13.09.2014
  • 1.106 kez okundu
Reklam

                    Taşköprülüler Güneştepe Stadı’nda buluştu

 

İstanbul’da faaliyet gösteren Taşköprülüler derneğinin geleneksel olarak düzenlediği iftar programına hemşehrilerimiz ve Köy derneklerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Güneştepe Stadyumu’nda gerçekleşen iftar programında Göztepe Anadolu Gençlik Derneği Semazen grubu unutulmaz anlara imza attı.

İftar programına Bağcılar belediye başkan yardımcısı Şahin Köse, Saadet partisi, MHP, CHP ve Ak Parti Bağcılar ve Güngören ilçe yönetimlerinden temsilciler, Kas-Der Genel Başkan Yardımcısı Fikri Aytekin, Birleşik Taşköprülüler Federasyon Başkanı Adem Bilgin, Kasder Güngören Şube Başkanı Murat Kabaoğlu, Kasder Bağcılar Şube Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Mahir Karakaş, CHP Bağcılar meclis üyesi Zeki Çetin, yerel sanatçılar Ahmet Ayverdi, Metin Çay ve Murat Uçar, Köy dernek başkan ve yönetimleri ve 1000 kadar hemşehrimiz katıldı.

İftardan önce Semazen grubunun gösterisiyle başlayan program genç kardeşimiz Hafız adayı Mustafa Kaya’nın Kur’anı kerim tilaveti ve. İftar yemeğinin duasıyla devam etti. Sunuculuğunu Hüsnü Özkan’ın yaptığı gecede Dernek başkanı Ertuğrul Köse birde konuşma yaptı, Başkan Köse; Bu muhteşem atmosferde gerçekleştirdiğimiz İftar programına büyük ilgi gösteren üyelerimize ve iftar yemeğinin finansmanına destek olan tüm kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi. Taşköprülüler derneğinin sosyal yardımlaşma derneği olduğunu ve üzerine düşeni yaptığını bundan sonrada aynı şekilde yapmaya devam edeceğini belirtti. Yeni kongre yaptıklarını ve 27 kişilik yönetim kurulu oluşturduklarını ve tüm köylerimize ve hemşehrilerine ulaşmaya çalışacaklarını bildirdi. Birlikte rahmet, Ayrılıkta azap vardır Hadisine uygun olarak hareket ettiklerini ve Her işlerini Allah rızası için yaptıklarını insanların halife olarak yaratıldığını ve tebliğ vazifelerini olduğunu ve bundan sonrada böyle devam edeceklerini belirtti.

 

-Taşköprülüler Bir ilk edaha imza atıyor-

Başkan Ertuğrul Köse; Daha önce yine bir iftar programında Cansuyu derneği vasıtasıyla Afrika-Togo’da su kuyusu yaptırdıklarını bu kez yine hemşehrilerimizin desteğiyle, Katil İsrail’in zulmü altında inim inim inleyen kardeşlerimize dua ettiklerini ve Kudüs’te Mescidi Aksa avlusunda İHH ve Mirasımız derneği vasıtasıyla iftar vereceklerini, bir kişilik iftarın maliyetinin 10 TL olduğunu belirterek hemşehrilerinden bu konuda destek istedi.

Ayrıca tüm GSM operatörlerinden TAŞKOPRU10 yazıp 8071 e mesaj atmaları durumunda bu kampanyaya katılabileceklerini bildirdi. Derneklerinin tabela ve kartvizit derneği olmadığını 2500 üyelerinin olduğunu ve bunu kısa zamanda 5000 üyeye çıkarmaya çalışacaklarını belirtti. Bayramdan sonra Konya ve Edirne’ye gezi ve birde piknik düzenleyeceğiz dedi. Yaptıkları her programı kendi imkanlarımız ve üyelerimizin desteğiyle yaptıklarını ve bundan sonrada faaliyetlerine tüm hızıyla devam edeceklerini belirterek iftara katılanlara teşekkür etti. Gecede Kes-der genel başkan yardımcısı Fikri Aytekin, Federasyon başkanı Adem Bilgin ve Bağcılar belediye başkan yardımcısı Şahin Köse birer konuşma yaparak dernek yönetimine ve katılanlara muhteşem programdan dolayı teşekkür ettiler.

 

www.taskoprululerdernegi.com

TWİTTER: @TASKOPRUDER37,

 

tr-tr.facebook.com/taskoprudernegi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ