Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Taşköprülüler iftarda buluştu

Taşköprülüler iftarda buluştu
  • 13.09.2014
  • 927 kez okundu
Reklam

İstanbul’da faaliyet gösteren Taşköprülüler Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğinde gurbette yaşayan çok sayıda Taşköprülü vatandaş bir araya geldi.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, dernek başkanları ve çok sayıda Taşköprülü vatandaş katıldı.

Dernek faaliyetlerinin anlatıldığı sine vizyon gösterimi ile başlayan geceye Kuran-ı Kerim okunarak ve okunan hatimlerin duasıyla devam edildi.

İftardan sonra açılış konuşmasını ise dernek başkanı Ali Kuru yaptı. Kuru, dernek olarak faaliyetlerine hızla devam ettiklerini kendilerine destek veren ve burayı dolduran hemşerilerine teşekkür etti.

Sistemli bir şekilde çalıştıklarını başta Taşköprü olmak üzere İstanbul’un ilçelerinde temsilciler atadıklarını belirterek 27 Ağustos’ta Taşköprü’de İftar vereceklerini, 11 Eylül’de İstanbul’da piknik düzenleyeceklerini bayram ve Sarımsak Festivali için Taşköprü’ye otobüs ayarladıklarını belirterek bize her zaman destek veren belediye başkanı Hüseyin Arslan’a minnettar olduklarını ve festivale yoğun bir katılım göstererek dernek olarak her zaman belediye başkanı Arslan’ın yanında olacaklarını belirtti.

 

-TAŞKÖPRÜLÜLERDEN AFRİKA İÇİN YARDIM KAMPANYASI

Başkan Ali Kuru, her zaman farklı projelere imza attıklarını ve bu kez de dernek olarak Afrika’da su kuyusu açtıracaklarını bu konuda hemşerilerinden destek beklediklerini tüm Taşköprülüler adına yaptıracakları bu hizmetle insanoğlunun öldükten sonra da amel defterinin kapanmayacağı bir hizmet yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ise Taşköprülüler Derneği’ni her zaman takdir ettiğini ve programdan dolayı da dernek yönetimini tebrik ettiğini belirterek gurbetteki birlik beraberliğin önemine değinerek Taşköprülülerden hem kendilerine hem de derneklerine sahip çıkmalarını istedi.

Sarımsak Festivali’nin 1 Eylülde başlayacağını ve bu yıl çok farklı projelere imza atacaklarını belirten Arslan, İstanbul’daki hemşerilerini festivale beklediklerini ifade etti.

Geceye onur konuğu olarak katılan CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi’de kendisinin fahri Kastamonu Milletvekili olduğunu her yerde Kastamonularla beraber olacağını belirterek dernek yönetimini yaptığı projelerden dolayı kutladığını ve Afrika’ya açtıracakları su kuyusu için destek sözü verdi. Çelebi, bu İftarın tam bir halk iftarı olduğunu yöneticilerinde bu manzarayı örnek almaları gerektiğini belirterek önemli olanın buralarda olmak olduğunu belirtti. Gece gelecek programların tanıtımıyla sona erdi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ