Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,45 / Satış: 5,47
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Taşköprülüler Keşkek programında buluştu

Taşköprülüler Keşkek programında buluştu
  • 13.09.2014
  • 996 kez okundu
Reklam

 

Taşköprülüler Keşkek programında buluştu

İstanbul’da faaliyet gösteren Taşköprülüler Derneği ve Kas-Der Güngören Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği 8. Keşkek Gecesi Güngören Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Hemşehrilerimizin yoğun ilgi gösterip salonu hınca hınç doldurmasıyla başlayan geceye Güngören Kaymakamı Seyfettin Azizoğlu ve Güngören belediye başkanı Şakir Yücel Karaman’ın onur konuğu olarak katıldığı programa Akparti İstanbul il başkan yardımcısı Hemşehrimiz Kemal Akar, Güngören’deki siyasi parti ilçe başkanları,Birleşik federasyon başk. Adem Bilgin ve çevre köy dernek başkanlarımız katıldı.

Dernek başkanları Ali Kuru ve Fikri Aytekin’in açılış konuşmasını yapmak için yönetim kurulu Gençlik Kolları ve Kadın Kollarıyla birlikte sahneye çıktılar.Konuşmalarında Kastamonu ve Taşköprülülerin bu solonu hınca hınç doldurak çok güzel mesaj verdiklerini birlik beraberlik içinde üstesinden gelemeyeceğimiz bir zorluğun olamayacağını belirterek katkılarından dolayı Güngören belediye başkanı sayın Karamana şükranlarını sundular. Sanatçılarımız Murat Uçar, Gülcan Kara, Fındıkkurdu Berna türküleriyle, Gaspralı İsmail İlköğretim Okulu öğrencilerinin Kastamonu yöresine özel olarak hazırladıkları Folklor gösterisi ve Küre dernek Başkanının kızlarının gösterileri geceye renk kattı. Keşkek kazanın kurdelesini keserek keşkeğin dağıtımını başlatan Güngören belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman birde Konuşma yaparak Kastamonulularla beraber olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirterek bir çok dernek programlarını düğün salonlarında yaparken Taşköprülüler spor salonlarına sığmadığını belirtti. Taşköprü ilçemizde çıkan yangın dolasıyla geceye katılamayan Belediye Başkanımız Hüseyin Arslan’ın gönderdiği mesajda okundu.

Güngören Kaymakamı Seyfettin Azizoğlu’da Kastamonuluların bu kaynaşmasının önemli olduğunu aslında keşkek bahane önemli olan birlik ve beraberliğimizdir dedi. Geceye katılan Ak Parti İl Başkan Yardımcısı değerli büyüğümüz Kemal Akar, Taşköprülüleri tebrik ettiğini bir ay içinde yaptıkları Gençlik Şöleni ve Keşkek Gecesiyle 2. programlarına katıldığını salonu tıka basa doldurdukları için Kastamonulu bir siyasetçi olarak gururlandığını belirterek hemşehrilerimiz bu derneklere sahip çıksınlar diyerek her zaman hemşehrilerine destek vereceğini bildirdi.

Ertuğrul KÖSE-İstanbul

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ