Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

Taşköprü’nün gururu Fatih!

Taşköprü’nün gururu Fatih!
  • 13.09.2014
  • 2.628 kez okundu
Reklam

Taşköprü ilçemizin başarılı eğitim kurumlarından Fatih İlköğretim Okulu, geçen yıl olduğu gibi 2011 SBS sonuçlarına göre de başarılarını devam ettirdi.

Sınavla öğrenci alan okullara yerleşme puanı olan OYP ve 8. sınıf sınav puanına göre ortaya çıkan SBS puanı dallarında ilde 120 okul arasında 13. sıraya yerleşerek Taşköprü’müzün gururu olan Fatih İ.Ö.O, SBS puan sıralamasında ise yine ilimizdeki 120 okul arasında 15. sırada yer aldı.

Bu yıl mezun olan öğrencilerden 1. tercih hakkını kullanan 45 öğrencinin 38’i sınavla öğrenci alan orta öğretim kurumlarına kayıt hakkı kazandı. 38 öğrencinin 8 tanesi Anadolu Öğretmen Liselerine, 15’i Anadolu Liselerine, 2’si Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne, 5’i Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, 8 tanesi de diğer Anadolu Meslek Liselerine yerleşti.

Bu başarının ortaya çıkmasında emeği geçen bütün herkese teşekkür eden Okul Müdürü Hüseyin Üregen, “Geçen yıl alınan il derecesi ve Teşekkür Belgesi’nin tesadüf olmadığını gösteren öğrencilerimize, onların kıymetli velilerine, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Okul Aile Birliği üyelerimize ve tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Üregen, Eğitimde marka olduklarını ve başarılarını artırarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ