Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

“Taşköprü’yü raylı sistem ile tanıştıracağız”

“Taşköprü’yü raylı sistem ile tanıştıracağız”
  • 13.09.2014
  • 1.015 kez okundu
Reklam

CHP Taşköprü Belediye Başkan adayı Raşit Tülü:

"Taşköprü’yü raylı sistem ile tanıştıracağız"

 

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 295 belediye başkanı adayının arasında yer alan Taşköprü Belediye Başkan adayı Raşit Tülü basın açıklaması yaptı.

Güneş Pastanesi’nde gerçekleşen basın toplantısına CHP İl Başkanı Salih Karasalihoğlu ve il teşkilatı, CHP İlçe Başkanı Ahmet Kesim, CHP ilçe teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını CHP Taşköprü İlçe Başkanı Ahmet Kesim yaptı.

Konuşmasında iktidarı eleştiren Kesim, "İktidar hergün yeni bir şey çıkarıyor. Şimdide çocuklarımızı n üzerinden siyasetyapıyor. Ülkenin başka tablosu varken bu tarz konularla gündemi saptırıyorlar" dedi.

30 Mart mahalli seçimlerinin kendileri için ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Kesim, Vatandaşların ellerini taşın altına koyma zamanı geldiğini bunun içinde ciddi bir çalışma içine gireceklerini belirtti.

Daha sonra konuşan CHP Belediye Başkan adayı Raşit Tülü ise kendisinin sadece CHP2nin adayı olmadığını ve tüm Taşköprü’nün adayı olduğunu tüm STK, siyasetçi, sendikacı, muhtar ve kannat önderlerine ve vatandaşlara kapılarının açık olduğunu ve her türlü projeye açık olduklarını vurguladı.

 

-Mega proje: "Taşköprü raylı sistem ile tanışacak"

Taşköprü için 20’ye yakın proje üzerinde durduklarını kaydeden Tülü öncelikli olarak mega projei açıklayacak olursak, ovaya kurulu ve düzenli olan Taşköprü için Avrupa kentlerinde ve ülkemizde belirli kentlerde yer alan raylı sistemi Taşköprü’de gerçekleştireceklerinin müjdesini verdi.

İlk hamlede Taşköprü’de ana artellere ulaşacak ve 8-10 km uzunluğunda bir raylı sistemi haytaa geçireceklerini söyleyen Tülü, ileriki süreçte ise Taşköprü-Kastamonu ve Havaalanı’na kadar raylı sistemi gerçekleştireceklerini bunun için gerekli projelerinin hazır olduğunu dile getirdi.

Artık projesi olmayan köyde muhtar bile olamıyor diyen Tülü, "Biz Taşköprü’ye hizmet için geliyoruz. Halkımızdan alacağımız talepler doğrultusunda ilçemize ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

 

-30 Mart mahalli seçimlerini önemsiyoruz

CHP İl Başkanı Salih Karasalihoğlu ise 30 Mart mahalli sçeimlerini parti olarak önemsediklerini ve genel seçimlere giden yolun 30 Mart seçimlerinden geçeceğini ifade etti.

Programın sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Haber: Mustafa GÜNAYDI

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ