Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,77 / Satış: 3,78
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

”Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi”

”Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi”
  • 13.09.2014
  • 754 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü Kızılay’dan “Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi”

 

Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi tarafından “Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi” kapsamında ilçede bulunan öğretmen ve muhtarlara yönelik “Afet Zararlarını Azaltma Semineri” verildi.

Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi” kapsamında ki eğitim ilk olarak Taşköprü Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda ilçede bulunan tüm okullardan öğretmenlerin ve ilçe merkez muhtarlarının katılımıyla gerçekleşti.

Türk Kızılayı Taşköprü Şubesi Başkanı Hüseyin Seven, şubemiz Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma (TLT) Programı kapsamında Türk Kızılayına hizmet eden gönüllü eğitmenlerimiz tarafından Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızdan 35 adet öğretmenimize ve 14 adet mahalle muhtarımıza eğitim verdik. “4 Mayıs Cuma günü de Köy Muhtarlarımıza, 15 Mayıs salı günü ise İlçe Müftülüğü’müze bağlı köy ve merkez imamlarımıza bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz” dedi.

Seven, “Olası bir afette toplum olarak can ve mal kaybını azaltıcı önlemlerin alınmasına katkıda bulunmak amacıyla projemizde bize destek verecek olan tüm mülki ve idare amirlerine, Sivil Toplum Örgütlerine, kişi kurum ve kuruluşlara, programıza destek veren Taşköprü Burda Yem Bayii Mustafa Uğur’a, Kızılaya gönül veren tüm Kızılay dostlarına ve ilçe halkına desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Programın sonunda Taşköprü Kızılay Şubesi Başkanı Hüseyin Seven tarafından eğitime katılan öğretmen ve muhtarlara teşekkür belgeleri verildi.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ