Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Umreye gidecek vatandaşlara seminer verildi

Umreye gidecek vatandaşlara seminer verildi
  • 13.09.2014
  • 1.065 kez okundu
Reklam

 

Umreye gidecek vatandaşlara seminer verildi

 

Taşköprü Müftülüğü tarafından nisan ayında umreye gidecek olan vatandaşlara seminer verildi.

Merkez Taş Camii’nde ki seminerde Din Görevlisi Mehmet Parlak kutsal topraklara gidecek olan vatandaşlara gerekli dini bilgileri verdi.

Seminere katılan Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun ise ”Bir mübarek sefer olsa da gitsem Kabe yollarında kumlara bassam. Biz giderken Allah rızası için gidiyoruz ama döndüğümüz zamanda bu insan ne kadar güzel insan olmuş dedirterek diğer insanlara da örnek olmamız gerekiyor. Umrecilerimiz kutsal topraklara gittiklerinde orada boş laflardan kaçınmalılar” dedi.

Mekkeyi Mükerreme de kılınan bir namaz 100 bin namazın yerine geçiyor, Medineyi Münevverede 500 namaz yerine geçiyor diyen Uzun, ”Onun için oraların kıymetini bilipte vakitlerimizi boşuna harcamamalıyız. Dilleri, renkleri farklı olan milyonlarca insanın kalpleri aynı amaç etrafında dönmektedir. Dualarımızı Peygamber efendimizin çektiği sıkıntıları düşünerek içimizden geldiği gibi yapmalıyız. İhramı giydiğimizde sanki kefeni giymiş ölüme gidiyormuş gibi düşünmeliyiz. Peygamber efendimizin kabrini ziyaret ederken de sesimizi yükseltmemeliyiz” şeklinde konuştu.

Nisan ayında Taşköprü’den 44 vatandaş umre ziyareti yapacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ