Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Üretici Birliği’ne tarım danışmanı

Üretici Birliği’ne tarım danışmanı
  • 13.09.2014
  • 1.527 kez okundu

Sarımsak Üreticileri Birliği’nde tarım danışmanı hizmeti başladı

 

Taşköprü ilçemizde geçtiğimiz yıllarda faaliyete başlayan Sarımsak Üreticileri Birliği, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yetki belgesinin ardından çiftçilere Tarım Danışmanı hizmete vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl başlayan uygulama kapsamında Sarımsak Üreticileri Birliği Tarım Danışmanı sertifikası olan emekli Ziraat Teknikeri Tevfik Musaoğlu ile sözleşme imzalayarak üye çiftçilere Tarım Danışmanı Hizmeti vermeye başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sarımsak Üreticileri Birliği Başkanı Abdullah Eligüzeloğlu, amaçlarının modern tarım tekniklerini çiftçilerine öğretmek ve daha kaliteli ürün yetişmesini sağlamak olduğunu kaydetti.

Eligüzeloğlu, "Uygulama kapsamında kendilerine üye olan çiftçilerden isteyenlerle sözleşme imzalayacağız. Ayrıca çiftçimizin arazisi suluysa 50 dönüm, sulu ve kuru karışık ise 100 dönüm arazisi olması gerekiyor. Çiftçimizin pratikteki bilgilerini danışmanımızın teorikteki bilgileriyle buluşturup daha rantabl tarım yapılmasını hedefliyoruz. Şartları uyan tüm çiftçilerimizi bu uygulamadan yararlanmaya davet ediyorum" dedi.

Eligüzeloğlu ayrıca tüm sarımsak üreticilerini bu hizmetten yararlanmaya davet etti.

 

Haber: Mehmet TUĞCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ