Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Vali Bektaş, sarımsak pazarında

Vali Bektaş, sarımsak pazarında
  • 13.09.2014
  • 815 kez okundu
Reklam

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Taşköprü ilçesine gelen Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Alatarla köyünde kurulan Sarımsak pazarını ziyaret etti. Bektaş’ın ziyaret ettiği sarımsak pazarında üreticilerin pazara getirdiği 200 traktör sarımsağın tamamının da alıcı bulduğu öğrenildi.

Üreticileri tek tek gezen Bektaş, bu yılki sarımsak hasadı ve verimle ilgili üreticilerden bilgi alıp üreticilerin sorunlarını dinledi.

Taşköprü sarımsağının kalitesiyle dünyaca ünlü olmasının Taşköprü için büyük avantaj olduğunu söyleyen Vali Bektaş, kendilerinin de her zaman üreticinin yanında olduklarını ve Taşköprü sarımsağının hak ettiği yere gelmesi adına kendilerine de ne düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Taşköprülü sarımsak üreticileri de Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ı yanlarında görmekten mutluluk duyduklarını belirterek geçen yıl olduğu gibi sarımsağın bu yılda sezona iyi bir başlangıç yaptığını ve emeklerinin karşılığını alabilmekten dolayı mutlu olduklarını söylediler.

Bektaş’ın da ziyaret ettiği Alatarla sarımsak pazarında 1. kalite sarımsak 6-7 TL’den, ikinci kalite sarımsak 4-5 TL’den, üçüncü kalite sarımsak ise 2.5-4 TL’den alıcı buldu.

Alatarla’da gelen 200 traktör sarımsağın tamamının satıldığı öğrenildi.

Vali Bektaş’a sarımsak pazarı ziyaretinde Taşköprü Kaymakamı Ayhan Kartlı ve Kastamonu Tarım İl Müdürü İhsan Emiralioğlu da eşlik etti.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ