Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Van kedisine rakip ‘Taşköprü buzağısı’

Van kedisine rakip ‘Taşköprü buzağısı’
  • 13.09.2014
  • 1.138 kez okundu
Reklam

 

Van kedisine rakip ‘Taşköprü buzağısı’

 

Taşköprü’de 7 ay önce dünyaya gelen ve Türkiye’de türüne pek rastlanılmayan mavi gözlü beyaz buzağı, insanların ilgisini çekiyor.

Vatandaşların hatıra fotoğraf çektirme yarışına girdiği buzağının sahibi Mehmet Özcan renkli gözlü bir buzağıya daha önce rastlamadığını belirterek, ilçedeki diğer çiftçilerin de mavi gözlü buzağıyı ilk kez gördüklerini belirttiklerini söyledi.

Evlerine dahi gelerek buzağıyı görmek isteyenlerin olduğunu ifade eden Özcan, ”Biz de buzağımızı sergilemek için Tarım Fuarı’na getirdik. Gören insanlar çok şaşırıyor. Buzağımıza sarılarak fotoğraf çektiriyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

Meslek hayatında ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını söyleyen veteriner Kazım Duman da buzağının mavi gözleriyle dikkati çektiğini ifade etti.

Vatandaşların böyle güzellikleri gözden kaçırmadığını aktaran Duman, ”Renkli gözlü bir buzağıyla ilk kez karşılaşıyoruz. Gözlerinin mavi olması ayrı bir güzellik. Bunun renkli gözlü olması kültür ırkından olabilir. Annesi veya babası dış ülkeden gelen kültür ırkından olduğu için böyle olmuş olabilir. Bu ırklarla hayvancılığın daha da gelişeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ