Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,72 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

Yabancı gruplarla resepsiyon

Yabancı gruplarla resepsiyon
  • 13.09.2014
  • 1.123 kez okundu
Reklam

Taşköprü Yabancı gruplar resepsiyonda renkli görüntüler ortaya çıktı

 

27.’si düzenlenen Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında yabancı gruplarla tanışma resepsiyonu düzenlendi.

Taşköprü Belediye binasında gerçekleşen resepsiyon kapsamında öncelikli olarak festivale katılan yerli ve yabancı gruplar Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ı makamında ziyaret ettiler.

Polonya, KKTC, Filistin, Kırgızistan, Bosna Hersek, Endonezya yabancı folklor ekipleri ve Türkiye’den İzmir-Tire Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesi Halk Oyunları Grubu ve Taşköprü Halk Eğitim Merkezi ekiplerince gerçekleşen ziyarette Arslan, Taşköprü ile ilgili olarak misafirlere bilgiler verdi.

Daha sonra ise halk oyunu grupları beraberlerinde getirdikleri hediyeleri Belediye Başkanı Arslan’a takdim ettiler. Arslan’da halkoyunu ekiplerine Taşköprü sarımsağı ve çeşitli hediye takdimlerinde bulundu. Arslan, bir süre misafirlerle sohbet ettikten sonra halk oyun ekiplerinin onuruna kokteyl verildi. Programda konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, yerli ve yabancı halk oyunu gruplarının festivallerine iştirak etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine herzaman destek olan CIOFF Türkiye Temsilciliği yetkililerine teşekkür etti. Törenin sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ