Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Yaralı kuşa çocuklar sahip çıktı

Yaralı kuşa çocuklar sahip çıktı
  • 13.09.2014
  • 1.317 kez okundu
Reklam

 

Yaralı göçmen kuşuna YİBO’lu çocuklar sahip çıktı

 

Taşköprü ilçesinde Yatılı İlköğretim Okulu bahçesine sığınan avcıların yaraladığı balıkçıl kuşuna YİBO’lu öğrenciler sahip çıktı.

Alınan bilgiye göre havaların ısınmasıyla göç eden ve Taşköprü’den geçen balıkçıl kuşu avcılar tarafından vurulmasının ardından bir süre sonra yaralı olarak Taşköprü YİBO bahçesine sığındı.

Kuşu gören YİBO’lu öğrenciler ise durumdan okul yönetimini haberdar etti. Bunun üzerine okul yönetimi yaralı kuşun bölgede bulunan kuşlara benzemediğini gördü. Tarım İlçe Müdürlüğü yetkililerine haber verilmesinin ardından veteriner hekimler Taşköprü YİBO’ya gelerek yaralı balıkçıl yarasını tedavi etti.

Taşköprü YİBO Müdürü Kasan Kaya, öğrencilerinin okulun bahçesinde bir kuşun yerde yaralı olarak yattığını söylemesi üzerine kendilerinin kuşu alıp okula getirdiklerini burada kendisine yemesi için birşeyler verip Tarım İlçe Müdürlüğü’nden veteriner istediklerini kaydetti.

Yaralı bir kuş görmekten dolayı öğrencilerinin üzüldüğünü kaydeden Kaya, Taşköprü’de görülmeye alışık olunmayan balıkçıl kuşunun tedavisi yapıldıktan sonra kuşu Taşköpü Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

Taşköprü Orman İşletme Müdürü İbrahim Besi’de bilinçsiz avcıların yol açtığı bu acı olayın üzüntü verici olduğunu belirterek kuşu bulup öğretmenlerine bildiren YİBO’lu öğrencilerin örnek bir davranış sergilediğini söyleyip bunun büyüklere de örnek olmasını belirtti.

Besi, göç esnasında avcılar tarafından yaralanan balıkçıla sahip çıkıp hayatta kalmasını yardımcı olan YİBO’lu öğrencilere ve okul yönetimine teşekkür etti. Besi, son olarak balıkçılın her türlü gerekli tedavisinin yapılmasının ardından iyileşene kadar Küçüksu Mesire Yeri’nde misafir edeceklerini kaydetti.

Taşköprü YİBO öğrencileri ise balıkçılın kuşun yaralı olmasının kendilerini üzdüğünü söyleyip kuşların yaralanmasını istemiyoruz dediler.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ