Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

Yaya ikmal köprüsü yapıldı

Yaya ikmal köprüsü yapıldı
  • 13.09.2014
  • 980 kez okundu
Reklam

Çiftlik köyü Orta Telli Mahallesi’ne yaya ikmal köprüsü yapıldı

 

Taşköprü Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nca 2013 yılı KÖYDES programı kapsamında Çiftlik köyü Orta Telli Mahallesi’ne yaya ikmal köprüsü yapıldı.

Kiraz Çayı üzerinde 35 yıldır ahşap köprü üzerinde geçişlerini güvenli olmayan şartlarda sağlayan civar köylüleri yapılan ikmal yaya köprüsü ile büyük kolaylık ve güvenliğe kavuştu.

Taşköprü Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nca 20 günlük sürede tamamlanan köprünün açılışını Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz yaptı.

Açılışa Kaymakam Yılmaz’ın yanı sıra Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Sekreteri Mustafa Çelik ve çok sayıda köylü vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, devletin imkanları dahilinde 126 köy 264 mahalle olmak üzere en ücra köşelerine bile hizmet götürme bilinci ve gayreti içerisinde olduklarını kaydetti.

Kaymakam Yılmaz, Çiftlik köyü Orta Telli Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların bugüne kadar sağlıklı olmayan koşullarda köprü ihtiyacını giderdiğini fakat bundan sonra devletin buraya yaptığı hizmet ile günümüz koşullarına yakışır şekilde vatandaşların ihtiyacını karşılayabileceğini vurguladı.

Açılışa katılan köylüler ise köylerine yapılan bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek başta Kaymakam Yılmaz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ