Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,45 / Satış: 5,47
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Yazar Satoğlu’ndan Arif Nihat Asya’yı anlatı

Yazar Satoğlu’ndan Arif Nihat Asya’yı anlatı
  • 13.09.2014
  • 973 kez okundu
Reklam

Yazar Abdullah Satoğlu, Taşköprü’de Arif Nihat Asya ile anılarını anlattı

 

Taşköprü Belediyesi’nin 1.’sini düzenlediği Kültür-Sanat Günleri etkinliği kapsamında tarihçi, şair, araştırmacı gazeteci ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de dayısı ve dönemin Lale Şairi olarak bilinen Abdullah Satoğlu söyleşisi düzenlendi.

Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşide ilk olarak ünlü sunucu Zeynep Köşker, birbirinden güzel şiirleri Taşköprülükler için seslendirdi.

Daha sonra ise tarihçi, yazar Abdullah Satoğlu, bayrak şiiri şaiiri olarakta bilinen Arif Nihat Asya ile olan hatıralarını anlattı. Daha sonra ise birbirinden güzel şiirlerini Taşköprülüler çin okuyan Satoğlu, Kayseri yöresine ait fıkralarla da katılımcılara unutulmaz dakikalar yaşattı.

Söyleşinin sonunda konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, il ve ilçelerin kalkınmışlıklarının sadece ekonomik düzeyle ölçülemeyeceğini, kültüre ve sanata verdikleri önemle ölçüleceğini ve doğrultuda ilkini başlattıkları Kültür-Sanat Günleri etkinliğinde Abdullah Satoğlu gibi değerli bir tarihçi, şair ve araştırmacı gazeteciyi Taşköprülülerle buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Arslan daha sonra katılımlarından dolayı Satoğlu ve sunucu Zeynep Köşker’e plaket ve çiçek takdim etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ