Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

Yeni Rektör’e çıkartma

Yeni Rektör’e çıkartma
  • 13.09.2014
  • 1.293 kez okundu

TAŞKÖPRÜ EKİBİ REKTÖR SEYİT AYDIN’I ZİYARET ETTİ

 

Taşköprü Kaymakamı Ayhan Kartlı ve Belediye Başkanı Hüseyin Arslan tarafından oluşturulan bir ekip Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Yeni yapılan atamalarda Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü’ne en çok oyu alarak atanan Prof. Dr. Seyit Aydın’ı Taşköprü Kaymakamı Ayhan Kartlı, Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti başkanları ve Taşköprü Fakülte ve Meslek Yüksek Okul Yaptırma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu üyeleri birlikte ziyaret etti.

Rektör Aydın’ı Taşköprü ekibi adına tebrik eden Taşköprü Kaymakamı Ayhan Kartlı, kendisine yeni görevinde başarılar diledi. Rektör Aydın ise Taşköprülülerin kalabalık bir ekiple böyle nazik bir ziyarette bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Taşköprü Meslek Yüksek Okulu’nun gelişmeye çok müsait olduğunu ve önümüzdeki günlerde Taşköprü MYO’nun daha da gelişmesi için çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Taşköprülülere ilçelerinde bir Arkeoloji Enstitüsü kurulabileceği yönünde ümit veren Rektör Aydın, üniversite olarak kurma planları içerisinde oldukları Biyoteknoloji Mühendisliği’nin bir kısmını da Taşköprü MYO’ya taşımayı düşündüklerini ifade etti.

Üniversite olarak yeni fakülteler açma çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Aydın, yeni MYO’lar ise açmayacaklarını ve mevcut MYO’ları daha işler hale getirmeye yöneleceklerini dile getirdi.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da Taşköprülüler olarak bölgede sayılı bir konuma sahip MYO’yu ilçelerine kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydederek amaçlarının Taşköprülülerin bu özverili çalışmasının karşılığını alabilmek olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, ziyarette Rektör Aydın’a Taşköprü Meslek Yüksek Okulu ile ilgili rapor sundu.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ