Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

YİBO’da ”Gönüllü Annelik Projesi”

YİBO’da ”Gönüllü Annelik Projesi”
  • 13.09.2014
  • 2.391 kez okundu
Reklam

 

Taşköprü YİBO’da ”Gönüllü Annelik Projesi”

 

Taşköprü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda geçtiğimiz yıl başlatılan ”Gönüllü Annelik Projesi” bu yılda çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Etkinlikler kapsamında okul bahçesinde düzenlenen programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Hasan Kaya yaptı. Daha sonra konuşan Taşköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu’da, geçtiğimiz yıl başlatılan ve bölgede örnek olan ”Gönüllü Annelik Projesi”nin oldukça güzel bir şekilde işlediğini ve velilerinde bundan oldukça memnun olduğunu belirtti.

Bahçacıoğlu ayrıca ”Proje kapsamında çoğunluğu köylerde yaşayan velilerin gece kafalarını yastığına koyduklarında çocuğunun iyi şartlarda eğitim ve öğretim aldığını bilerek gönül rahatlığında uyuyabilmesini amaçlıyoruz” dedi.

Program kapsamında Taşköprü YİBO Müzik Öğretmeni Eda Koca ve Bahri Alp İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Tuba Kuru eşliğinde öğrenciler gitar ve müzik inletisini izleyicilere sundular.

İzleyenler tarafından oldukça büyük beğeni alan müzik göstersinin ardından Taşköprü YİBO Folklör ekibi tarafından gösteri sunuldu.

Programın sonunda Yibolu öğrenciler tarafından hazırlanan ”Hayalimdeki YİBO” konulu resim sergisinin açılışı yapıldı. Öğrencilerin birbirinden güzel yaptıkları resimler ziyaretçilerden tam not aldı.

Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, YİBO’ların hassas kurumlar olduğunu belirterek Taşköprü YBO’nun çalışmalarıyla bölgede örnek durumda olduğunu söyleyerek İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Okul yönetimi başta olmak üzere programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programa Kaymakam Ali Yılmaz’ın yanı sıra Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, daire amirleri ve veliler ile öğrenciler katıldı.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ