Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

YİBO’lu öğrencilerin kuaför heyecanı

YİBO’lu öğrencilerin kuaför heyecanı
  • 13.09.2014
  • 2.199 kez okundu
Reklam

 

-YİBO’lu öğrencilerin kuaför heyecanı

-Taşköprü YİBO kız öğrencileri kuaför ile tanıştı

 

Taşköprü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri kuaför ile tanıştı.

Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ve 7 aydır devam eden kursun kursiyerleri tarafından Taşköprü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda bulunan kız öğrencilerin saçlarına bakım yapılıp istedikleri modelden saçları kesildi.

Taşköprü Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, geçtiğimiz yıl Taşköprü YİBO’da başlattıkları ”Gönüllü Annelik Projesi” kapsamında sosyal sorumluluk faaliyetlerini genişlettiklerini ve YİBO’da bulunan kız öğrencileri de sosyal hayata katıp diğer öğrenci yada kişilerle yaşamalarını sağlamak amaçlı böyle bir uygulama başlattıklarını söyledi. 7 aydır eğitim alan kursiyerlerin gönüllü olarak YİBO’lu kız öğrencilerin saç bakımlarını düzenli olarak yapmak istediklerini kaydeden Bahçacıoğlu, Halk Eğitim Merkezi’nin kursunda 19 kursiyer olduğunu ve okul yönetiminden gelen talep doğrultusunda öğrencilerin saç bakımının kursiyerler tarafından gönüllü olarak yapılacağını vurguladı.

Hayatında ilk kez kuaförle tanışıp saçlarına fön çektiren ve istedikleri modelden kestiren öğrencilerden 8. sınıf öğrencisi Zeynep Akman, kuaför ablalarının saçını çok güzel bir şekilde kesip yaptığını ve ilk kez saçlarını bu şekilde yaptırdığını ve çok mutlu olduğunu kaydetti.

7. sınıf öğrencisi Havva Korkmaz’da bundan sonra saç bakımına daha fazla dikkat edeceğini ve saçlarının bozulmaması için uğraşacağını belirtti.

Taşköprü YİBO Müdürü Hasan Kaya ise bu örnek projeden dolayı başta Mİlli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu olmak üzere Halk Eğitim Merkezi yönetimi ve kursiyerlerine de tüm öğrencileri adına teşekkür etti.

 

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ