Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,30 / Satış: 5,32
€ EURO → Alış: 5,99 / Satış: 6,02

Yılmaz, muhtarlarla bir araya geldi

Yılmaz, muhtarlarla bir araya geldi
  • 13.09.2014
  • 1.041 kez okundu
Reklam

Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Mustafa Sıtkı Erkek Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, Taşköprü İlçe Özel İdare Müdürü Halil Keskin, Taşköprü Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Sekreteri Mustafa Çelik, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Yaşanması muhtemel deprem, yangın gibi doğal afetlere karşı önceden alınacak tedbirlerin ve yeni inşa edilecek olan binalarda uyulması gerekli olan imar düzeninin anlatıldığı toplantıda köylerde bulunan evlerin eski yapıda inşa edildiğine değinen Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, “Olası doğal afetlere karşı önceden hazırlıklı olarak üzücü olayların önüne geçmek için üstümüze düşen vazifeyi en iyi şekilde yapmalıyız. Afet durumunda köylerimizin daha az etkilenmesi için yeni yapılacak olan binalarda uygun görülen imar düzeni sağlanmalıdır.  Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın köylerde inşa edecekleri yeni binalarda izlemesi gerekli oldukları prosedür hakkında bilgilendirecek ve ilçemizde bundan sonra kaçak- düzensiz yapılaşmaya asla müsamaha edilmeyecektir”  dedi. 

İlçe Özel İdare Müdürü Halil Keskin’de toplantıya katılan muhtarlara Plansız Alanlar Yönetmeliği hakkında bilgi vererek, yeni yapılacak olan binaların inşaatına başlanmadan önce uyulması gerekli olan prosedürler muhtarlara anlatıldı. Toplantıda ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetinde görev yapmak üzere bir köy bir de mahalle muhtarı seçimi yapıldı.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ