Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Yılmaz, “Yangınzedelerin yanındayız”

Yılmaz, “Yangınzedelerin yanındayız”
  • 13.09.2014
  • 1.173 kez okundu

Kaymakam Yılmaz, yangınzede vatandaşlarımıza devlet olarak elimizden geleni yapacağız

Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, akşam saatlerinde Kese köyünde meydana gelen yangında yuvalarından olan ailelere devlet olarak ellerini uzatacaklarını belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, akşam saatlerinde ilçeye 10 km mesafedeki Kese köyünde 6 evin, 6 ahırın ve 2 samanlığın kül olduğu yangından büyük üzüntü duyduklarını belirterek yangınzede vatandaşlara devlet olarak ellerinden gelen yardımı yapacaklarını kaydetti.

Yangını duyar duymaz olay yerine giderek yetkililerden de bilgi alan Kaymakam Yılmaz, büyük derecede olan yangının üzüntü verici olduğunu fakat herhangi bir can kaybının olmamasının ise sevindirici olduğuna değindi.

Yangında yanan 6 evden sadece 1’inde sürekli ailenin kaldığına diğerlerinin ya kullanılmadığına yada yazlıkçı vatandaşlar tarafından kullandığına değinen Kaymakam Ali Yılmaz, yangınzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunduklarını ve kendilerini ziyaretleri sırasında kapılarının her zaman onlara açık olduğunu devlet olarak bu soğuk kış gününde vatandaşlarının sıkıntı yaşamaması için ellerinden geleni yapmaya hazır bulunduklarını dile getirdi.

Yılmaz, son olarak yangına müdahale eden ve olası bir can kaybı ve yangının büyümesinin önüne geçilmesinde büyük pay sahibi olan Taşköprü Belediyesi, Kastamonu Belediyesi, Şeker Fabrikası ve Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ