Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Yol açma çalışmalarına yakın takip

Yol açma çalışmalarına yakın  takip
  • 13.09.2014
  • 1.305 kez okundu

 

Taşköprü’de köy yollarını açma çalışmaları devam ediyor

Ülkemizin bir çok kesiminde olduğu gibi Taşköprü ilçemizde de birkaç gündür aralıksız devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Özellikle yüksek kesimlerde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle halen 40 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu ve yol açma çalışmalarının aralıksız sürdüğü belirtildi.

Taşköprü Kaymakamlığı Özel İdare Müdürlüğü ve Köylere Hizmet Götürme Birliği ekiplerince yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz, ”Bilindiği gibi ilçemizde 126 köy ve bunlara bağlı 280 mahalle bulunmaktadır. Bu yıl kışın sert geçmesi nedeniyle zaman zaman ekiplerimiz tüm köylere anında yetişemedi. Ancak Özel İdare Müdürlüğü ekiplerimiz, öncelikle grup köy yolları ve hasta-cenaze bulunan yerlerden başlamak üzere büyük bir gayretle çalışarak köylerimizin ana ulaşım yollarını genelde açık tuttular. Şu ana kadar karla mücadelede kullandığımız mazot miktarı 25 bin tonu aştı. Bunun büyük bölümünü Kastamonu Valiliği Özel İdaresi’nden temin ettik” dedi.

Bu vesileyle karla mücadelede özverili şekilde çalışan gerek özel idare müdürlüğü idarecilerine gerekse bizzat çetin arazi koşullarında gece gündüz hizmet yapan personelimize vatandaşlarımız adına teşekkür ederim diyen Yılmaz, özellikle yoğun dönemlerde greyder desteği ile ekiplerimize katılan Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü’ne de teşekkür etti.

Taşköprü Kaymakamı Ali Yılmaz’a incelemeleri sırasında Taşköprü Özel İdare Müdürü Halil Keskin’de eşlik etti.

Mehmet TUĞCU-Taşköprü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ