Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Avcılar Sezon Açılışı Öncesi Yarıştı

Avcılar Sezon Açılışı Öncesi Yarıştı
  • 17.09.2014
  • 2.219 kez okundu

Kastamonu’da, Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından yeni av sezonu öncesi tek kurşun ve trap yarışları düzenlendi.

Merkeze bağlı Taşlık köyünde gerçekleştirilen yarışmaya derneğe üye Avcılaryarıştı. Atış öncesi yemek ikramında bulunuldu. Avcılar, düzenlenen yarışmada hünerlerini gösterdi. Tek Kurşun atış müsabakalarının ardından Trap Atış müsabakaları yapıldı sonra gruplara ayrılan Avcılar, kendi aralarında ‘Halat çekme’ yarışması düzenledi.

Yarışmalarda, tek kurşun atışı dalında 21 puanla Mustafa Kara birinci, 15 puanla Erdal Karan ikinci, 14 puanla Erdal Sağlıklı üçüncü oldu. Tek kurşun atışlarının ardından düzenlenen trap atışlarında kıyasıya mücadele edildi. İlk atışlarında üçte üç yapan Ferit Serbest, Mete Hancı ve Volkan Ünaldı arasında kıyasıya mücadele oldu. Uzun süren maratonun ardından Ferit Serbest birinci, Mete Hancı ikinci, Volkan Ünaldı üçüncü oldu.

Halat çekme yarışmasında da Taşlık köyü avcıları birinciliği elde etti.

Kastamonu Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Adil Ünaldı, 2014-2015 av sezonunda yasalara, vicdana ve avcılık etiğine uygun davranılmasını istedi. Yaban hayvanlarının yaşam ortamlarının korunmasının yine Avcılar tarafından sağlanabileceğine dikkat çeken Ünaldı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri ile 2014-2015 yılı av sezonunun açılmasından önce avcıları bir araya getirmek maksadıyla bir etkinlik düzenledik. Bugün burada önce arkadaşlarımıza yemek ikramında bulunduk ardından tek kurşun atış müsabakası ve trap atış müsabakası düzenleyerek avcıları kaynaştırma, bir araya getirmeyi amaçladık. Yeni av sezonunun kazasız belasız bir şekilde sona ermesi dileğiyle, tüm avcılara rast gele diyorum”

Trap yarışmasında ikinci olan avcı Mete Hancı da, avcı arkadaşlarıyla güzel bir organizasyon yaptıklarını belirterek “atışlarımızı yaptık. Son yıllarda keklik sayısının düşüklüğünden dolayı birazcık problemliyiz. İnşallah bundan sonra daha iyi avlar yaparız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ