Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,78 / Satış: 3,79
€ EURO → Alış: 4,65 / Satış: 4,67

27 yıl aradan sonra mutlu sona doğru!

27 yıl aradan sonra mutlu sona doğru!
  • 08.10.2014
  • 1.425 kez okundu
Reklam

27 yıl aradan sonra mutlu sona doğru!

 

Açılması yılan hikâyesine dönen ve Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’ın girişimleri sonucu Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapımına başlanılan 2. Çevreyolu ve köprüsünde sona gelindi.

Bitme aşamasına gelen çalışmalarda yaklaşık 2 km’lik asfaltlama çalışmalarının kaldığı ve asfalt işinin ardından şuanda bölge halkının kısmen kullanmakta olduğu 2. Çevreyolu ve köprüsünün tamamen açılacağı öğrenildi.

27 yıl önce tamamlanmasına rağmen kamulaştırma ve bazı etkenlerden dolayı bağlantı yollarının yapılmaması nedeniyle açılamayan Taşköprü 2. çevre yolu köprüsünün yapımına geçtiğimiz yıl başlanmıştı.

27 yıldır kaderine terk edilen ve köprünün bugüne kadar çeşitli nedenlerle açılmadığını söyleyen Ethem Mahallesi sakinleri ise “Bu milli servet olan köprü tüm Taşköprü’nün işini kolaylaştıracak. Sadece bizim 4 km olan ana yola mesafemiz 500 metreye inecek. Pancar teslimi döneminde çamurlu tarlalardan çıkan traktörlerin şehri kirletmemesi için de büyük fayda sağlayacak. Bugüne kadar açılması ihmal edilen 2. çevre yolu ve köprüsünün yapımında emeği geçen tüm siyasilerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ