Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

TDH’ye Kadın Doğum Uzmanı atandı

TDH’ye Kadın Doğum Uzmanı atandı
  • 31.10.2014
  • 4.283 kez okundu
Reklam

TDH’ye Kadın Doğum Uzmanı atandı

Taşköprü Devlet Hastanesi’ne 58. Dönem zorunlu hizmet atamalarında Kadın Doğum Uzmanı atandı. TDH’ye atanan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Fırat Tülek, Taşköprü’ye gelerek görevine başladı.

1982 yılında Nevşehir’de doğan Tülek, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Ankara Üniversitesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık eğitimini tamamladı ve 58. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile Taşköprü devlet hastanesine atandı.
Kadın Doğum Uzmanı Fırat Tülek’in TDH’de göreve başlaması ile birlikte ilk olarak bir hastaya kapalı yöntem ile laparoskopik endometrioma(Çukolata kisti) operasyonu yapıldı. Ameliyat sonrası genel durumu iyi olan hasta ertesi gün taburcu edildi.

-Laparoskopik endometrioma(Çukolata kisti) nedir?
Laparoskopik endometrioma(Çukolata kisti) operasyonu, yumurtalıkta oluşan yoğun içerikli çikolata kisti olarak bilinen endometrioma, overde (yumurtalıklarda) bulunan kistlerin kapalı yöntemle çıkarılmasıdır. Kapalı (Laparoskopik) ameliyatlarda küçük kesi kullanılması ile karın duvarında daha az hasar oluşmaktadır. Cerrahi sonrası ağrı ve hareket kısıtlılığı daha az olmakta ve hastanın ameliyat sonrası hastanede kalış süresi de azalmaktadır. Yine cerrahi işlem sırasında kanamanın az olması, enfeksiyon ve karın içi yapışma oranlarının düşük olması hızlı iyileşmeye yardımcı olmakta, neredeyse iz bırakmadan iyileşen küçük kesiler ise kozmetik ve estetik açıdan da hasta da  memnuniyet yaratmaktadır.

Taşköprü Postası Haber Portalı olarak TDH’de göreve başlayan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Fırat Tülek’e Taşköprü ilçemize hoş geldiniz diyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ