Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,64 / Satış: 5,67
€ EURO → Alış: 6,50 / Satış: 6,53

Tarım Hayvancılık Derneği’nin Projesi, final toplantı ile sona erdi

Tarım Hayvancılık Derneği’nin Projesi, final toplantı ile sona erdi
  • 03.11.2014
  • 1.021 kez okundu
Reklam

Tarım Hayvancılık Derneği’nin Projesi, final toplantı ile sona erdi

 

Taşköprü Tarım Hayvancılık Balıkçılık ve Kültürel Değerleri Koruma ve Yaşatma Derneği’nin ortak olduğu  “Kırsal Alanda Çalışan Tarım Danışmanlarının Mesleki Yeterliliklerinin Artırılması” isimli proje AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen Hayat Boyu Öğrenme Programı Leanorda Da Vinci yenilik transferi projesi final konferansı 28 Ekim 2014 Salı Saat: 10.00’da Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde yapıldı.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Proje Koordinatörlüğünde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği, Karar Mühendislik Derneği, Taş Köprü Tarım, Hayvancılık, Balıkcılık ve Kültür Değerlerini Koruma Derneği, İspanya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Eğitim Merkezi Müdürülüğü işbirliğinde yürütülen Kırsal Alanda Tarımın Gelişmesi için Tarım Danışmanlarının Yeterliliklerinin Artırılması Projesi final konferansına Müsteşar Yardımcısı Sayın Mehmet Hadi Tunç, Ankara Üniversitesi önceki rektörlerinden Prof. Dr. Cemal Taluğ Proje Ortakları ve diğer konuklar katılmıştır.

Kırsal Alanda Çalışan Tarım Danışmanlarının Mesleki Yeterlilikleri; Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal ajansı tarafından finanse edilen “Kırsal Alanda Çalışan Tarım Danışmanlarının Mesleki Yeterliliklerinin Artırılması ” ismiyle yürütülen çok uluslu proje kapsamında belirlendi. Derneğimizinde de ortak olduğu proje sonucunda oluşturulan eğitim materyalleri ve modüllerine www.acid-project.eu adresinden ulaşabilirsiniz.

Proje ile danışmanların mevcut durumu, ihtiyaçları ve uygulama zorlukları proje ortaklarının birikimleri doğrultusunda analiz edilerek bir mesleki yeterlilik çerçeve belgesi geliştirilmiş ve buna bağlı eğitim modülleri hazırlandı. Bu çerçevede ilimiz genelinde kırsal alanda çalışan tarım danışmanlarının gelişmesine yönelik her türlü çalışmada derneğimiz çalışmalarına çok yönlü olarak devam edeceği öğrenildi.

Projeye katkılarından dolayı Derneğimiz AB Projeleri Genel Koordinatörü Rıdvan Genç’e plaketi Ankara Üniversitesi Önceki rektörlerinden Prof. Dr. Cemal Taluğ takdim etti.

 

Haber: Emre ÖZKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ