Reklam
Reklam
Taşköprülülerin Buluşma Adresi Taşköprü Postası'na Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,31 / Satış: 5,33
€ EURO → Alış: 6,03 / Satış: 6,06

Pompeiopolis’te kazılar 8 aya çıkacak

Pompeiopolis’te kazılar 8 aya çıkacak
  • 19.11.2014
  • 1.142 kez okundu
Reklam

Pompeiopolis’te kazılar 8 aya çıkacak

2006 yılından bu tarafa kazı çalışmalarının sürdüğü Pompeiopolis Antik Kenti’nde çalışmaların 8 aya çıkması için Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’ın her türlü desteği vereceğini kaydetti.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kazı Başkanı Prof. Dr. Latife Summerer ile birlikte Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’ı ziyaret etti.

Summerer, 2014 yılında yürütülen kazı çalışmalarıyla ilgili Vali Günaydın’a bilgi verdi.

Vali Günaydın’ın ise Pompeiopolis’in Taşköprü ve Kastamonu turizmi açısından önemine dikkat çekerek burada yaz aylarında 2 ay süreyle yürütülen çalışmaları yeterli görmediğini ve özellikle antik tiyatronun bir an önce turizme kazandırılacak düzeye getirilmesi gerektiğini ve bunun içinde gerekirse kazı çalışmalarının 8 aya kadar çıkarılmasının gerektiğini Valilik olarak böyle bir durumda gerekli desteği vereceklerini ifade etti.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da Vali Günaydın’a bu desteğinden dolayı teşekkür ederek ilçelerine verdiği hizmetlerden dolayı tüm ilçe halkının Vali Günaydın’a minnettar olduğunu dile getirdi.

Haber: Emre ÖZKAN

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ